Rīgas "Dinamo" komandā 13 pārstāvji inficēti ar Covid-19
Papildināts

Rīgas "Dinamo" hokejisti FOTO: Kaspars Volonts/Dinamo Rīga

Saslimšana ar Covid-19 vakar apstiprināta 13 ar hokeja klubu Rīgas "Dinamo" saistītiem cilvēkiem, aģentūrai LETA apstiprināja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

(Plkst. 13.35 papildināts viss teksts.)

No 188 vakar konstatētajiem saslimšanas gadījumiem 13 inficēšanās gadījumi konstatēti cilvēkiem, kas atgriezušies no Baltkrievijas. Arāja apstiprināja, ka šie gadījumi konstatēti vienā komandā, gan neprecizējot, vai saslimušo vidū ir tikai spēlētāji, vai arī citi ar komandu saistīti cilvēki.

"Dinamo" hokejisti mājās atgriezās no četru spēļu turnejas, kas no 3. līdz 11.oktobrim iekļāva spēles viesos ar Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas apgabala "Vitjaz", "Soči", Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku "Jokerit" un Minskas "Dinamo".

"Sakarā ar jauniem inficēšanās gadījumiem, Rīgas "Dinamo" komanda nevarēs aizvadīt tuvākās KHL regulārā čempionāta spēles, jo komandai ir jāievēro karantīnas režīms," vēstīts kluba paziņojumā.

Rīgas "Dinamo" komandai sestdien un pirmdien bija paredzētas mājas spēles "Arēnā Rīga" pret Daugaviņa pārstāvēto "Vitjaz" komandu un arī Magņitogorskas "Metallurg" vienību. 

"Šī iemesla dēļ 17. un 19. oktobrī paredzētās mājas spēles pret "Vitjaz" un "Metallurg" komandām šajos datumos nenotiks," ziņo Rīgas "Dinamo".

"Šobrīd karantīnā atrodas gan Rīgas "Dinamo" jauniešu komanda HK "Rīga", kas spēlē MHL čempionātā, gan fārmklubs HK "Zemgale"/LLU, kas spēlē OHL (Latvijas čempionāts), līdz ar to nav iespējams nokomplektēt sastāvu, lai varētu piedalīties KHL čempionāta spēlēs," pavēstīja kluba preses dienests.

Kā ziņots, pagājušajā diennaktī otro dienu pēc kārtas reģistrēts līdz šim lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits - 188 inficētie, liecina SPKC apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī arī mirusi ar Covid-19 inficēta persona vecuma grupā no 60 līdz 65 gadiem.

Pēdējās diennakts laikā veikti 5332 Covid-19 izmeklējumi, kas ir augstākais diennaktī veikto testu skaits līdz šim. Tikmēr līdz šim Latvijā kopumā veikts 388 281 izmeklējums, saslimušas 3392 personas, bet 1329 - izveseļojušās.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis - 3,5%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Turpinot uzliesmojuma izmeklēšanu, vismaz 50 gadījumi ir atklāti Vecpiebalgas novadā, vairāki saslimušie ir pieskaitāmi jau pie iepriekš konstatētajiem saslimšanas gadījumiem un uzliesmojumiem, 13 inficētie atgriezušies no Baltkrievijas.

Vadoties pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pagājušajā diennaktī stacionēti kopumā 11 Covid-19 pacienti. Kopumā stacionāros ārstējas 69 pacienti, no kuriem 63 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet seši ir ar smagu slimības gaitu. Vienlaikus aizvadītajā diennaktī no stacionāra izrakstīti 12 pacienti, līdz ar to kopumā no stacionāra izrakstīts 281 pacients, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Uz augšu
Back