Freimanis un Strēlnieks palīdz komandām izcīnīt uzvaras Vienotās līgas mačos

Jānis Strēlnieks FOTO: cskabasket.com

Latvijas basketbolisti Rolands Freimanis un Jānis Strēlnieks svētdien guva attiecīgi 17 un desmit punktus Vienotās līgas spēlēs, palīdzēdami savām komandām svinēt uzvaras.

Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Zelonas Guras "Stelmet" savā laukumā ar rezultātu 87:75 (24:13, 24:28, 16:11, 25:23) uzveica Minskas "Cmoki", kuru pārstāv Klāvs Čavars un Toms Leimanis, bet treneru kolektīvā strādā Edmunds Valeiko.

Freimanis laukumā pavadīja 21 minūti un 54 sekundes, kuru laikā grozā raidīja četrus no sešiem divpunktu metieniem un trīs no pieciem tālmetieniem. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, tika pie trim piezīmēm, izprovocēja trīs pārkāpumus un iekrāja sešus efektivitātes koeficienta punktus.

Tikmēr Bērziņš nebija pieteikts šai spēlei.

Leimanis spēlēja septiņas minūtes un divas sekundes, šajā laikā realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem, bet netrāpot abus "trejačus". Viņš paguva arī izcīnīt divas bumbas zem groziem, trīsreiz rezultatīvi piespēlēt, pieļaut vienu kļūdu un tikt pie trim efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt Čavars nospēlēja 20 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem "sodiņiem", bet nerealizēja visus trīs divpunktu metienus. Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pieļāva trīs kļūdas, bloķēja divus metienus, vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes, efektivitātes koeficienta rādītāja paliekot uz nulles.

Savukārt Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA savā laukumā ar rezultātu 109:60 (24:12, 31:22, 20:13, 34:13) sagrāva Krasnojarskas "Jeņisej".

Strēlnieks spēlēja 17 minūtes un 44 sekundes, grozā raidot abus divpunktu metienus un abus tālmetienus. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja vienu metienu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un tika pie 14 efektivitātes koeficienta punktiem.

Turpretī smagu sakāvi cieta Mārtiņa Meiera un Ojāra Siliņa pārstāvētā "Astana", kas izbraukumā ar 52:85 (14:27, 13:11, 6:23, 19:24) atzina Sanktpēterburgas "Zeņit" pārākumu.

Meiers laukumā pavadītajās 19 minūtes un 40 sekundēs guva astoņus punktus, realizējot divus no sešiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, piecas piezīmes un tikpat izprovocētu pārkāpumu, kā arī astoņi efektivitātes koeficienta punkti.

Siliņš septiņu minūšu un 39 sekunžu laikā izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu bumbu, vienu reizi pārkāpa noteikumus un tika pie vienas efektivitātes koeficienta punkta. 

No svētdien spēlējušajām latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk turnīra tabulā ir CSKA, kas ar četrām uzvarām piecās spēlēs ir ceturtā. "Cmoki" ar vienu uzvaru trīs spēlēs ir devītā, bet "Astana" un "Stelmet" ar vienu panākumu piecās cīņās ieņem desmito un 11.pozīciju.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas - deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās "VEF Rīga" komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala "Himki", bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Uz augšu
Back