Hokeja PČ ilggadējais sponsors "Škoda" neatbalstīs turnīru Baltkrievijā

TVNET Sports
Hokeja PČ ilggadējais sponsors "Škoda" neatbalstīs turnīru Baltkrievijā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 30
Foto: Reuters/ScanPix

Pasaules hokeja čempionāta (PČ) ilggadējais sponsors "Škoda" neatbalstīs turnīru, ja tas šogad notiks Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

"Ar lepnumu esam bijuši pasaules čempionāta partneri 28 gadus. Bet mēs arī cienām un atbalstam cilvēktiesības. Tamdēļ "Škoda" atteiksies sponsorēt 2021. gada pasaules čempionātu, ja turnīrs norisināsies Baltkrievijā," paziņoja Čehijā bāzētais autobūves uzņēmums.

Jau vēstīts, ka Vācijas uzņēmums "Nivea" nāca klajā ar paziņojumu, ka tas nesponsorēs pasaules čempionātu hokejā, ja turnīrs šogad notiks Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Protesti pret režīmu Baltkrievijā nerimst kopš pērn 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa viņa atkāpšanos.

TVNET jau rakstīja, ka ir jānotiek brīnumam, lai šogad pavasarī pasaules hokeja čempionāta spēles norisinātos Baltkrievijā, intervijā Vācijas medijam norādījis Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels.

Pasaules čempionāta Rīgas daļu organizē Latvijas Hokeja federācijas (LHF) izveidotā SIA "Hokeja akadēmija". Tās valdes loceklis Edgars Buncis atzīst, ka pašlaik turnīra organizēšana neskaidrības dēļ ir apstājusies. 

Vienīgo reizi pasaules čempionātu Baltkrievija uzņēmusi 2014. gadā. Toreiz turnīru kopumā apmeklēja vairāk nekā 640 000 skatītāju jeb vidēji mačā 10 001 cilvēks. Tas aizvien ir trešais apmeklētākais pasaules čempionāts. 

Savukārt Rīga vienīgo reizi pasaules hokeja čempionāta spēles rīkojusi 2006. gadā.

2021. gada pasaules čempionāts ieplānots no 21. maija līdz 6. jūnijam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu