Perevoščikovs: PČ hokejā rīkošana Rīgā ir pieļaujama, ja situācija stabilizēsies

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs. Foto: Edijs Pālens / LETA

Ja situācija saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā stabilizēsies, tad 2021.gada pasaules čempionāta (PČ) hokejā rīkošana Rīgā no epidemioloģiskā viedokļa ir iespējama, ievērojot piesardzības un drošības pasākumus, otrdien žurnālistiem teica Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Lūgts komentēt, vai pasaules čempionāta hokejā rīkošana Latvijā radīs paaugstinātus riskus saistībā ar Covid-19, eksperts uzsvēra, ka riskus varētu novērst, ja ievērotu "burbuļa principu", ko varētu panākt pie apstākļiem, ka tie cilvēki, kas ir tieši iesaistīti čempionāta norisē, būtu izolēti savā "burbulī".

Šie principi esot darbojušies vairākos čempionātos un sacensībās citviet pasaulē.

Viņaprāt, daudz ir atkarīgs no sabiedrības, lai čempionāts noritētu Rīgā. Ja slimība turpinās izplatīties un saslimstība izplatīsies tik strauji kā patlaban Portugālē vai Lielbritānijā, tad pie tādiem apstākļiem čempionāta rīkošana nav iespējama, sacīja Perevoščikovs.

Vienlaikus, ja situācija stabilizēsies, hokeja čempionāta norise no epidemioloģiskā viedokļa būtu iespējama, ievērojot piesardzības un drošības pasākumus, vērtēja speciālists.

Kā ziņots, Latvija rīkos visu 2021.gada pasaules čempionātu hokejā, otrdien lēmusi IIHF. IIHF Padome lēmumam rīkot turnīru vienā vietā par labu minēja Covid-19 pašreizējās problēmas, kā arī dažādus tehniskus iemeslus.

Turpinoties nenoteiktībai starptautisko ceļojumu ierobežojumos, "Padome uzskata, ka visu komandu uzturēšanās Rīgā visā turnīra laikā un izvairīšanās no ceļojumiem starp divām sacensības uzņemošajām valstīm ir drošākais un izmaksu ziņā efektīvākais pasākuma rīkošanas veids".

Tiek ziņots, ka Pasaules čempionātā Rīgā galvenā spēļu norises vieta būs "Arēna Rīga", kurā notiks B grupas spēles, divas ceturtdaļfināla spēles, pusfināli un spēles par medaļām.

Otrā norises vieta būs Olimpiskais sporta centrs, kas tiks pārveidots par 6000 skatītājus ietilpinošu ledus halli. Tajā notiks A grupas un divas ceturtdaļfināla spēles.

"Daugavas" stadiona ledus halle kalpos kā treniņu arēna ar diviem ledus laukumiem. Halle šobrīd tiek būvēta, un to plānots pabeigt līdz marta beigām.

Visas 16 iesaistītās komandas tiks izmitinātas vienā viesnīcā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu