Liepiņam augstā ceturtā vieta AAE tūres pirmajā posmā

Emīls Liepiņš
Emīls Liepiņš Foto: Trek - Segafredo komandas arhīvs

Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš no "Trek Segafredo" komandas svētdien izcīnīja augsto ceturto vietu UCI Pasaules tūres iekļautā "UAE Tour" pirmajā posmā.

Svētdien velobrauciens Apvienotajos Arābu Emirātos sākās ar 176 kilometru garu līdzenumu posmu.

Uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā, kurā nepārspēts bija nīderlandietis Matjē van der Pūls ("Alpecin-Fenix"), kurš pārspēja savu tautieti Dāvidu Dekeru ("Jumbo-Visma") un dāni Mihaelu Merkevu ("Deceuninck - Quick Step").

Liepiņš vējainos laikapstākļos izcīnīja vietu starp vadošajiem sportistiem un finiša spurtā piedalījās par uzvaru posmā, finišēdams ceturtais. Sesto vietu ieņēma pērn "Tour de France" triumfējušais slovēnis Tadejs Pogačars ("UAE-Team Emirates").

Dobelnieks kopā ar vadošajiem sportistiem finišēja pēc distancē pavadītām trīs stundām 45 minūtēm un 47 sekundēm.

Šīs ir sezonas pirmās no kopumā 33 paredzētajām UCI Pasaules tūres sacensībām. Velobraucienā iekļauti septiņi posmi. Cīņā par kopvērtējumu izšķirošie būs - otrais (individuālais brauciens), trešais un piektais etaps. Tikmēr pārējos posmos labas izredzes būs sprinteriem.

"Trek - Segafredo" līderis cīņā par uzvarām etapos būs itālis Mateo Mosketi, kuram galvenais palīgs būs Liepiņš. Cīņā par kopvērtējumu tikmēr iesaistīties gatavs būs titulētais Vinčenco Nibali.