Sports pamazām mostas no "daļēja komas stāvokļa"

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Volejbola bumba. Ilustratīvs attēls.
Volejbola bumba. Ilustratīvs attēls. Foto: SIPA/Scanpix

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valdībā rosinās no 8.marta atļaut olimpisko sporta veidu sacensībās piedalīties no 15 gadu vecuma, lai nodrošinātu, ka U-17 volejbola izlase jaunnedēļ var piedalīties Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs Daugavpilī.

Saeimas Sporta apakškomisijā IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs stāstīja, ka sports pamazām mostas no "daļēja komas stāvokļa", ņemot vērā, ka Covid-19 otrais vilnis ļoti smagi skāra sporta nozari.

Tāpat viņš teica, ka ministrijai vakar bijusi "laba saruna" ar Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvjiem par sporta jautājumiem, vienlaikus piebilstot, ka par visu vēl nav izdevies vienoties.

Tomēr puses ir vienojušās par izmaiņām noteiktajā vecuma regulējumā, kas var piedalīties olimpisko sporta veidu sacensībās. Līdz šim regulējums paredzēja, ka sacensības var aizvadīt tikai pieaugušie, taču, lai atrisinātu U-17 volejbola izlases problēmu puses vienojušās noteikto vecumu mazināt.

Plānots, ka ceturtdien, 4.martā, par to varētu lemt valdībā, un jaunā norma stātos spēkā ar pirmdienu. 

Vēl no IZM Sporta departamenta direktora stāstītā izriet, ka tajās augstākajās sporta līgās, kur pieaugušie var izcīnīt čempiona titulu, treniņos un sacensībās varēs iesaistīties visi līgu sportisti, neskatoties, vai līgā spēlē kā amatieru sportisti vai profesionālie sportisti.

Pēc viņa paustā, arī šo soli valdība varētu spert ceturtdien.

Severs atklāja, ka IZM piedāvājumā, par kuru varētu lemt pēc 2-3 nedēļām, kad tiks novērtēta esošo ierobežojumu ietekme uz epidemioloģisko stāvokli, noteikts, ka Sporta likumā atzītās federācijas ārtelpās individuālos sporta veidos varētu organizēt Latvijas čempionātus, bet neko citu.

IZM plāno rosināt, ka federācijas var rīkot Latvijas čempionātu posmus pieaugušajiem ārtelpās un bez skatītājiem. Diskusijas vēl aizvien esot par cilvēku skaitu, taču ministrijas piedāvājumā noteiktais kopējais dalībnieku skaits pasākumā būtu 100 personas. Vienlaikus tiktu prasītas arī visas distancēšanās un higiēnas prasības.

Vienlaikus ministrija cer rosināt, ka arī neolimpisko sporta veidu sacensības varētu notikt, taču pagaidām regulējums ļauj notikt tikai olimpisko sporta veidu sacensībām.

Savukārt par ārtelpu nodarbībām, IZM ir sagatavojusi priekšlikumu, ka ārtelpās treniņi drīkst notikt līdz 20 personām, pašreizējo 10 personu vietā.

Turpretī par iekštelpu aktivitātēm, IZM pagaidām nerunā par fitnesa klubu atvēršanu, bet primāri tiekot domāts par individuālo treniņu atsākšanu iekštelpās profesionālās ievirzes sporta programmās vai sporta interešu izglītībā. 

Prasības varētu būt nodrošināt ne mazāk kā 50 kvadrātmetrus vienai personai, lai treniņa ilgums nepārsniegtu 90 minūtes un netiktu izmantotas ģērbtuves. Tomēr, ja tādas ir nepieciešamas, tad, iespējams, var noteikt konkrētu laiku, ko persona drīkst tur pavadīt. Vienlaikus nodarbībās nevarētu iesaistīt bērnus zem septiņu gadu vecuma.

Kas attiecas uz sporta peldēšanu sporta skolās un interešu grupu līmenī, IZM piedāvājums paredz prasību pēc 25 kvadrātmetriem ūdens platības uz vienu personu. Pēc viņa paustā, piemēram, Ķīpsalas peldbaseinā uz viena celiņa maksimums varētu atrasties divi cilvēki.

Severs arī minēja, ka attiecībā uz sporta bāžu individuālajiem apmeklējumiem, IZM sākumā rosina atļaut atsākt tenisu un badmintonu. 

Vienlaikus ierēdnis akcentēja, ka šie IZM skatījumā būtu pirmie soļi, tomēr ministrija saprot britu Covid-19 celma izplatību, un to, ka epidemiologi un VM trīs nedēļas vērtēs situāciju Latvijā. Ja situācija nepaliks dramatiski sliktāka, varēs runāt par šāda veida regulējuma ieviešanu, teica Severs.

Turpretī komentējot fitnesa nozares atvēršanu, Severs atzīmēja, ka no ekspertu puses sporta klubiem tiek prasīts uz vienu personu noteikt 25 kvadrātmetrus, tomēr nozare sakot, ka tā ir pārāk augsta prasība. Fitnesa nozare esot gatava uz 15 kvadrātmetriem vienai personai, kā arī regulējumam, kas prasa lietot sejas maskas. Tomēr Severs uzsvēra, ka tālākas sarunas par šo vēl nav bijušas, un par to varētu runāt ne ātrāk, kā aprīļa sākumā.

"Nedrīkstam pārsteigties kā igauņu kolēģi, kas atvēra sporta klubus, bet šobrīd [vīrusa izplatības dēļ] nākas visu slēgt ciet," pauda IZM Sporta departamenta direktors.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu