Lai ierobežotu vīrusa tālāku izplatību, FEI līdz marta beigām atcēlusi visas sacensības Eiropā, izņēmums ir četras sacensību tūres Spānijā, Portugālē un Itālijā, kur sacensības turpinās notikt "burbulī", lai izvairītos no lielas un vienlaicīgas zirgu pārvietošanas pa Eiropu. Jauni zirgi sacensību turpmākajās nedēļas nevienai no tūrēm nedrīkst pievienoties.
"Pirms divām dienām es vēl cītīgi plānoju, kā lai sadala zirgus, lai vienu daļu aizvestu uz sacensībām Itālijā, vienu daļu uz sacensībām Polijā. Starts Polijā bija svarīgs, lai kvalificētos pasaules kausa finālam un tālāk organizētu došanos uz Gēteborgu marta beigās. Diezgan sarežģīta loģistika, lai to varētu izdarīt, jo arī pati ziņa par Pasaules kausa fināla norisi atnāca salīdzinoši nesen, aptuveni pirms nedēļas. Bet tad pienāca FEI ziņa, ka uz mēnesi visas sacensības Eiropā ir atceltas un man vairs nav ko plānot, ir jāsēž pašizolācijā un mēnesi jāgaida, lai situācija nomierinās," saka Neretnieks.
Sacenību atcelšana visā Eiropā ietekmēs arī sportista gatavošanos startam Tokijas olimpiskajās spēlēs.
"Šobrīd tas mūs ietekmēs, mums ir palikuši četri aktīvi gatavošanās mēneši, tagad par mēnesi mazāk. Būtu bijis marts, aprīlis, maijs, jūnijs gatavošanās procesam, lai paspētu zirgu vēl "ielekt" augstā pieczvaigžņu līmenī. Turpināsim gatavoties mājās, cerēsim, ka mēneša laikā vīruss tiks pakļauts kontrolei, atļaus rīkot sacensības un mēs varēsim turpināt šo svarīgo procesu, kurā sacensības mums ir ļoti vajadzīgas," skaidro Neretnieks.