Video ⟩ NBA debitants Edvardss un Taunss kopā gūst 83 punktus

Entonijs Edvardss
Entonijs Edvardss Foto: AP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē līgas debitants Entonijs Edvardss kopā ar Karlu Entoniju Taunsu ceturtdien guva 83 punktus, palīdzot pastarītei Minesotas "Timberwolves" izcīnīt uzvaru.

Fīniksas "Suns" zaudējumā mājās pret Minesotas "Timberwolves" ar rezultātu 119:123 (25:25, 33:28, 33:30, 28:40) viesu rindās divi spēlētāji guva vairāk nekā 40 punktus.

Līgas debitants Entonijs Edvardss uzvarā sakrāja 42 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, bet Karls Entonijs Taunss pievienoja 41 punktu, desmit atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles līgā pēdējā vietā esošās "Timberwolves" labā, palīdzot atspēlēties no 15 punktu deficīta trešās ceturtdaļas vidū.

19 gadus un 225 dienas vecais Edvardss kļuva par trešo jaunāko spēlētāju NBA vēsturē, kurš guvis 40 punktus, atpaliekot vien no pašreizējās Losandželosas "Lakers" superzvaigznes Lebrona Džeimsa un "Nets" spēlētāja Kevina Durenta.

Pagājušā gada NBA drafta pirmais numurs Edvardss pēdējās piecās spēlēs vidēji guvis 30,6 punktus mačā. Ceturtdien viņš realizēja 15 no 31 metiena no spēles un astoņus no 13 soda metieniem.

Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 35 gūtajiem punktiem bija Devins Bukers.

"Lakers" izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, mājās pieveicot Šarlotas "Hornets" ar 116:105 (31:24, 29:21, 23:34, 33:26).

Džeimss guva 37 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un sešas reizes rezultatīvi piespēlēja. 22 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles "Lakers" labā Denisam Šrēderam, klubam turpinot spēlēt bez savainotās zvaigznes Entonija Deivisa.

Lamelo Bols pretiniekiem guva 26 punktus, izcīnīja piecas bumbas zem groziem un septiņreiz rezultatīvi piespēlēja, taču arī sešreiz kļūdījās.

Ņujorkas "Knicks" uzvarā mājās pār Orlando "Magic" ar 94:93 (24:26, 21:18, 27:22, 22:27) lieti noderēja Džuliusa Rendla trešais "triple-double" sezonā.

Rendls guva 18 punktus, izceļoties ar desmit atlēkušajām bumbām un 17 rezultatīvām piespēlēm, kas ir viņa karjeras piespēļu rekords.

Aleks Bērkss sakrāja "double-double" - 21 punkts un desmit atlēkušās bumbas, bet viesiem 23 punkti Evana Furnjē kontā, kamēr Nikolam Vučevičam 17 punkti un 16 atlēkušās bumbas.

Bērkss 31,5 sekundes pirms beigām panāca 94:90, bet uzvaru nodrošināja Redžija Baloka trešā pārķertā bumba spēlē, fiksējot kļūdu Furnjē.

Vēl vienā mačā Atlantas "Hawks" izcīnīja septīto uzvaru pēc kārtas, mājās pieveicot Oklahomasitijas "Thunder" ar 116:93 (31:21, 30:20, 30:26, 25:26.

Trejs Jangs un Bogdans Bogdanovičs guva pa 23 punktiem.

Jau ziņots, ka latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien guva divus punktus un, palīdzēja Vašingtonas "Wizards" komandai izcīnīt uzvaru pār līgas līderi Jūtas "Jazz", taču bija spiests atstāt laukumu atjaunotā ikru muskuļa savainojuma dēļ.

"Wizards" savā laukumā ar rezultātu 131:122 (31:20, 33:26, 36:36, 31:40) pārspēja NBA līdervienību Jūtas "Jazz".

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja trīs minūtes un 40 sekundes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš bloķēja vienu metienu un vienu reizi pārkāpa noteikumus. "Wizards" ar Bertānu laukumā iemeta par trim punktiem vairāk nekā ielaida.

Laukumā latviešu uzbrucējs devās uz maiņu četras minūtes un vienu sekundi pirms pirmās ceturtdaļas beigām un bija spiests pamest laukumu 26 sekundes pirms ceturtdaļas beigām pēc atsvaidzināta ikru muskuļa savainojuma, kas tika gūts pagājušās nedēļas nogalē..

"Wizards" komandā rezultatīvākais ar 43 punktiem bija Bredlijs Bīls, piekto reizi sezonā iemetot vismaz 40 punktus, kā arī pievienojot piecas rezultatīvas piespēles. Rasels Vestbruks sakrāja savu 13."triple-double" šosezon - 35 punkti, 15 zem groziem izcīnītas bumbas un 13 rezultatīvas piespēles. Viņam arī karjerā izcīnītā 5000.atlēkusī bumba aizsardzībā.

"Jazz" vienībā 42 punktus guva Donovans Mičels, atkārtojot savu sezonas rekordu. Džo Inglss pievienoja karjeras rekordu ar 34 gūtiem punktiem, iemetot astoņus trīspunktniekus.

"Wizards" pārtrauca piecu zaudētu spēļu sēriju, kamēr "Jazz" tā bija piektā neveiksme pēdējos astoņos mačos, joprojām paliekot līgas vadībā.

"Mēs spēlējām pret labāko basketbola komandu," pēc mača teica uzvarētāju treneris Skots Brukss. "Mūsu antenas bija augšā. Šādi mums jāspēlē katru vakaru."

" Mēs uzmanījām viņus 48 minūtes, " sacīja Bīls. Mēs vienkārši paveicām labu darbu, liekot pretiniekiem laukumā justies neērti. Mēs bijām sekmīgi uzbrukumā, iesaistot visus spēlētājus, bet noteikti uzvarējām ar aizsardzību,"

Nedaudz vairāk nekā piecas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām "Wizards" pēc 13:0 izrāviena panāca 23:12 savā labā. Vadība ne uz mirkli netika atdota, puslaika beigās sasniedzot arī 24 punktu robežu - 64:40.

Iepriekšējo reizi "burvji" pretiniekus bija uzvarējuši 2016.gada 18.februārī.

Lai arī "Wizards" šosezon uzvarējusi vien 15 spēlēs, tā izcīnījusi uzvaru pret visām sešām Rietumu grupas komandām.

"Wizards" ar 15 uzvarām 40 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu grupā, bet "Jazz" ar 29 panākumiem ir līgas galvgalī.

Nākamo spēli "Wizards" aizvada svētdien viesos ar Bruklinas "Nets".