Latvijas šāvēja Rašmane izcīna ceturto vietu PK posmā

LETA
Latvijas šāvēja Rašmane izcīna ceturto vietu PK posmā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Agate Rašmane
Agate Rašmane Foto: Agate Rašmane/Facebook

Agate Rašmane trešdien Indijā Pasaules kausa (PK) posmā šaušanā vingrinājumā ar pistoli 25 metru distances finālā izcīnīja ceturto vietu.

Otrdien sportistes aizvadīja kvalifikācijas sacensības šaušanā uz precizitāti, kur Rašmane sērijās sakrāja 94, 95 un 99 punktus, kas ar summā nopelnītiem 288 punktiem ļāva ieņemt sesto vietu.

Trešdien ātršaušanas kvalifikācijā viņa trīs sērijās nopelnīja attiecīgi 94, 95 un 98 punktus, kas summā deva 575 punktus un sesto vietu.

Kvalifikācijā startēja 16 sportistes, bet finālā iekļuva tikai astoņas labākās.

Finālā Rašmane pirmās kārtas trešajā šāvienu sērijā nopelnīja desmit punktus, tādējādi sasniedzot otro jeb izslēgšanas kārtu. Labākajā mēģinājumā Latvijas sportiste nopelnīja 20 punktus un izcīnīja ceturto vietu.

Uzvaru ar 32 punktiem svinēja mājiniece Činki Jadava, kura apsteidza savu tautieti Rai Sarnobatu. Arī otrās vietas ieguvēja nopelnīja 32 punktus, bet pēc papildrādītājiem labāka bija Jadava. Bronzu vēl viena indiete Manu Bakera, kura nopelnīja 28 punktus.

"Pēc gada "lokdauna" startēt šāda līmeņa sacensībās un izcīnīt vietu finālā, pēc vakardienas vētras un šodienas spožās saules mērķu līnijā ir iegūta neatsverama pieredze. Un Rašmane pierādīja finālā, ka spējam cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu ar pasaules klases sportistēm. Mazliet veiksmes trāpījumos, vērtējot trāpījumus punkta desmitdaļās, arī būtu noderējis," Latvijas izlases treneri Vilni Celmiņu citē Latvijas Šaušanas federācijas preses dienests.

Jau ziņots, ka pirmdien Rašmane un Lauris Strautmanis jaukto komandu disciplīnā šaušanā no desmit metriem ierindojās sestajā pozīcijā.

Sestdien Rašmane šaušanā no desmit metriem individuālajā disciplīnā finālā izcīnīja sesto vietu. Vīru konkurencē uzreiz aiz fināla dalībnieku pulka palika Emīls Vasermanis, kurš nopelnīja 576 punktus un ierindojās devītajā pozīcijā. Strautmanis ar 568 punktiem kvalifikācijā ieņēma 17.vietu starp 26 sportistiem.

Aprīlī Pasaules kausa posms bija plānots Korejā, bet šīs sacensības ir pārceltas. Maija un jūnija mijā Horvātijā norisināsies Eiropas čempionāts, kurā 25 un 50 metru distancēs tiks sadalītas divas ceļazīmes uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet vēl viena tiks noskaidrota Eiropas valstu šāvēju atlases turnīrā.

Vēl viena vieta tiks augstāko vietu ieņēmušajai sportistei pasaules rangā, bet divas vietas piešķirs speciāla komisija.

Rašmane olimpiskās kvalifikācijas rangā šaušanā ar pistoli desmit metros ieņem 17.vietu, bet Tokijā piedalīsies 29 sportisti. Vīru rangā Strautmanis atrodas 62.pozīcijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu