Video ⟩ Bļugers gūst vārtus dramatiskā "Penguins" uzvarā

Teodors Bļugers
Teodors Bļugers Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers otrdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, palīdzot Pitsburgas "Penguins" komandai izcīnīt uzvaru dramatiskā cīņā.

"Penguins" savā laukumā ar rezultātu 7:6 (4:0, 2:0, 1:6) pārspēja Ņūdžersijas "Devils". Bļugers vārtus guva otrā perioda pašā sākumā, tobrīd panākot 5:0 par labu savai komandai.

Mājinieki tupinājumā ieguva pat 6:0 pārsvaru, taču trešajā periodā tas tika sadeldēts. "Devils" hokejisti trešajā trešdaļā izpildīja 11 metienus, no kuriem sešos ripa sasniedza mērķi.

"Penguins" kapteinis kanādietis Sidnijs Krosbijs trešā perioda vidū guva vārtus (7:3), kas beigās izrādījās uzvaru nesošie. Pitsburga turpinājumā ielaida vēl trīs ripas, taču beigās nosargāja uzvaru.

Bļugers laukumā pavadīja 16:04 minūtes (3:16 skaitliskajā mazākumā), uzvarēja sešos no 14 iemetieniem, izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu metienu un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

26 gadus vecais Bļugers šosezon 33 mačos guvis sešus vārtus un veicis 13 rezultatīvas piespēles, sakrājot pozitīvu lietderības koeficientu +10.

Pēc 13 maču pauzes traumas dēļ, Bļugers laukumā atgriezies ar rezultatīvu sniegumu, piecās spēlēs atzīmējoties ar četriem punktiem (2+2).

Uzvarētāju sastāvā ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli (1+1) izcēlās Krosbijs, kanādietis Evans Rodrigess un amerikānis Braiens Rasts.

Savus pirmos vārtus "Penguins" labā guva kanādietis Džefs Kārters. Divkārtējais NHL čempions komandai pievienojās nesen, pārnākot no Losandželosas "Kings".

Austrumu divīzijā "Penguins" ar 61 punktu ieņem trešo vietu, bet "Devils" ar 34 punktiem ierindojas pirmspēdējā jeb septītajā pozīcijā.