Latvijas U-18 hokeja izlase PČ spēlē sīvā cīņā piekāpjas Kanādai (2)

Latvijas U-18 izlases hokejisti
Latvijas U-18 izlases hokejisti Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas U-18 hokeja izlase trešdien ASV pasaules čempionāta spēlē sīvā cīņā ar rezultātu 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) piekāpās Kanādas vienaudžiem.

Otrā perioda vidū Latvijas izlase nokļuva iedzinējos ar 0:2, taču otrās trešdaļas pēdējā minūtē vārtus guva Anrī Ravinskis, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešā perioda vidū Kanāda atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet jau pēc nepilnām trim minūtēm skaitliskajā vairākumā vārtus guva Sandis Vilmanis.

Turpinājās sīva cīņa līdz mača pirmspēdējā minūtē savus otros vārtus šajā spēlē guva Meisons Maktevišs.

Latvijas izlases vārtsargs Kārlis Mežsargs šajā mačā atvairīja 48 no 52 metieniem (92,31%) metienu.

Kanādas izlase izpildīja 53 metienus, bet Latvijas hokejisti 27 reizes apdraudēja pretinieku vārtus.

Čempionāta pirmajā spēlē Latvijas izlase ar 2:4 piekāpās Šveicei, bet Kanāda ar 12:1 sagrāva Zviedriju.

Latvijas izlasei nākamā spēle paredzēta naktī uz piektdienu plkst. 4.00 pret Baltkrieviju, savukārt pusnaktī uz svētdienu būs jātiekas ar Zviedriju.

Četras no piecām grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šoreiz turnīra vājākajai komandai nebūs jāpamet elites divīzija.

Pērn Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionāts U-18 vecuma grupā elites divīzijā nenotika.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā elites divīzijā:

vārtsargi - Kārlis Mežsargs, Linards Lipskis (abi - Hokeja skola "Rīga"), Marks Slavinskis (Daugavpils "Dinaburga");

aizsargi - Bogdans Hodass ("Sport U-20", Somija), Vladimirs Zaicevs ("Dinaburga"), Uvis Silvers Lazarenoks (HS "Rīga"/"Liepāja"), Gustavs Ozoliņš, Niks Feņenko, Rihards Simanovičs, Roberts Andersons, Artjoms Kadņikovs (visi - HS "Rīga");

uzbrucēji - Martins Laviņš ("Baltie Vilki"/HS "Rīga"), Sandis Vilmanis ("Lulea", Zviedrija/HS "Rīga"), Kristians Sāmītis (Stavangeras "Oilers", Norvēģija), Ričards Briņecs ("Zemgale"/LLU), Darels Dukurs ("Langnau U-20", Šveice), Dans Ločmelis ("Lulea", Zviedrija/"Mogo"/LSPA), Roberts Cjunskis ("Lugano U-20", Šveice), Pēteris Purmalis, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs, Rainers Dārziņš, Mārtiņš Šulcs (visi - HS "Rīga").