Fjūrijs nosauc kompensācijas summu, kādu pieprasot Vailders. Džošua varētu cīnīties pret Usiku

Taisons Fjūrijs un Deontejs Vailders FOTO: Reuters/ScanPix

Lielbritānijas boksa zvaigzne Taisons Fjūrijs atklājis, cik lielu naudas summu, lai kompensētu cīņas atcelšanu, esot pieprasījis Deontejs Vailders no ASV, vēsta BBC. 

Nesen oficiāli paziņoja, ka 14. augustā Saūda Arābijā notiks vērienīgais un ilgi gaidītais duelis starp Lielbritānijas boksa supersmagsvariem Taisonu Fjūriju un Entoniju Džošua.

Džošua ir WBA, IBF, WBO un IBO pasaules čempiona jostu glabātājs, bet Fjūrijs ir pašreizējais WBC čempions.

Šī varētu kļūt par gadsimta cīņu, jo supersmagajā svarā absolūtais jeb neapstrīdamais pasaules čempions iepriekšējo reizi tika noskaidrots pirms vairāk nekā 20 gadiem.

Tomēr ir radušies sarežģījumi, jo Fjūrijam iepriekš bija paredzēta triloģija ar Vailderu, taču notika tikai divi no trim dueļiem. Pirmajā bija neizšķirts, otrajā uzvarēja Fjūrijs.

"Viņš pieprasa 20 miljonus dolāru (aptuveni 16 miljoni eiro). Izskatās, ka man atkal nāksies ielauzt viņam galvaskausu," paziņojis Fjūrijs.

Vaildera treneris Maliks Skots gan noliedz apgalvojumu, ka ASV bokseris gribot saņemt naudu kā kompensāciju par atteikšanos no cīņas pret Fjūriju.

Savukārt slavenais promouters Edijs Hērns atzinis, ka tiek izskatīta iespēja rīkot Džošua cīņu pret Ukrainas bokseri Oleksandru Usiku, kurš ir WBO titula pretendents.

Patlaban 34 gadus vecais Usiks karjerā 18 cīņās vēl ne reizi nav zaudējis. Viņš sarūpējis vienīgo zaudējumu Latvijas boksa zvaigznei Mairim Briedim.

31 gadus vecais Džošua izcīnījis 24 uzvaras (22 nokauti) un piedzīvojis vienu zaudējumu, pirmajā tikšanās reizē piekāpjoties Endijam Ruisam no Meksikas.

Savukārt 32 gadus vecā Fjūrija kontā ir 30 uzvaras (21 nokauts) un viens neizšķirts, bet zaudējuma rūgtumu brits vēl nav izjutis.

35 gadus vecais Vailders karjerā izcīnījis 42 uzvaras (41 nokauts), piedzīvojis vienu neizšķirtu un arī vienu zaudējumu.

BBC un ESPN vēsta, ka Saūda Arābijas pārstāvji likuši galdā aptuveni 120 miljonus eiro (106 miljonus mārciņu pēc BBC informācijas, 155 miljonus dolāru - ziņo ESPN), lai Džošua un Fjūrija duelis notiktu tieši šajā valsti.

Daudzi nepacietībā gaida Džošua un Fjūrija dueli, jo pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma izdotos noskaidrot neapstrīdamu pasaules čempionu boksā supersmagajā svara kategorijā.

Lielbritānijas bokseris Lenokss Lūiss, kuram ir arī Kanādas pilsonība, laika posmā no 1999. gada 13. novembra līdz 2000. gada 29. aprīlim bija neapstrīdams pasaules čempions supersmagsvaros ar WBC, WBA un IBF organizāciju jostām.

Savulaik leģendārajam Muhamedam Ali un citiem bokseriem pietika ar WBC un WBA jostām, lai kļūtu par neapstrīdamu pasaules čempionu supersmagsvaros. Vēlāk kritēriji tika papildināti, Maiks Taisons apvienoja jau trīs jostas - WBC, WBA un IBF.

Savukārt kopš 2007. gada, lai kļūtu par neapstrīdamu pasaules čempionu, supersmagsvaru bokserim jāizcīna jau četras jostas - WBA, WBC, IBF un WBO tituls, taču nevienam tas pagaidām nav izdevies.

Uz augšu
Back