Reaģējot uz Fāzela prasību, Staķis noņems Rīgā izvietotos IIHF karogus

Papildināts
LETA
Reaģējot uz Fāzela prasību, Staķis noņems Rīgā izvietotos IIHF karogus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 184
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Baltkrievijas oficiālā karoga aizstāšanas ar Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā Pasaules čempionāta hokejā laikā, tādējādi paužot atbalstu Lukašenko režīma opozicionāriem un represētajiem.
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Baltkrievijas oficiālā karoga aizstāšanas ar Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā Pasaules čempionāta hokejā laikā, tādējādi paužot atbalstu Lukašenko režīma opozicionāriem un represētajiem. Foto: Zane Bitere/LETA

Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) pieprasījusi Rīgas mēram Mārtiņam Staķim novākt čempionāta un IIHF karogus tajās vietās, kur uzlikts Baltkrievijas vēsturiskais karogs, Krievijas ziņu aģentūrai TASS atklāja organizācijas prezidents Renē Fāzels.

Pirmdien Rīgā, pie viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija", kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.

Karogu pie viesnīcas, kur dzīvo arī Baltkrievijas hokeja izlase, nomainīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

"Mēs nosūtījām vēstuli Rīgas mēram. Tas mums ir nepieņemami. Arēnā mēs karogus nemainīsim. Un mēs pieprasīsim novākt pasaules čempionāta un IIHF karogus tajās vietās, kur Rīgā tika nomainīti karogi," TASS citē Fāzela teikto.

"IIHF prezidents prasa atjaunot Rīgā iepriekšējos karogus baltsarkanbalto Baltkrievijas brīvības karogu vietā. Citādi pieprasa noņemt IIHF karogus. Katram jāizvēlas puse - brīvību alkstoša tauta, vai asiņains diktators. Pēc Fāzela kunga lūguma, noņemsim IIHF karogus," savā "Twitter" kontā raksta Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Pirmdienas vakarā Baltkrievijas Hokeja federācija (FHB) paziņoja, ka iesniegusi "notu" IIHF, 2021.gada pasaules čempionāta rīkotājiem un Latvijas Hokeja federācijai (LHF). Kā aģentūrai LETA apliecināja LHF prezidents Aigars Kalvītis, organizācija esot saņēmusi vēstuli ar lūgumu nodrošināt spēlētājiem drošību pasaules čempionāta laikā.

FHB arī esot zināms par neatļautiem piketiem vietās, kur atradusies Baltkrievijas izlase, un šādas darbības pārkāpjot IIHF kodeksu. Kalvītis gan teica, ka nekā tāda neesot bijis un rīkotājiem arī neesot informācijas, ka kāds censtos kontaktēties ar "burbulī" dzīvojošo Baltkrievijas izlasi.

Tāpat LHF prezidents noraidīja, ka pēdējo dienu Latvijas nesaskaņas ar Baltkrieviju skars Baltkrievijas izlases dalību čempionātā, kategoriski noraidot, ka valstsvienība varētu tikt izslēgta no turnīra.

2021.gada pasaules čempionātu šogad bija jāuzņem Minskai un Rīgai, tomēr 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Minskai tika atņemtas 2021.gada pasaules čempionāta rīkotāju tiesības. Februārī IIHF Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu