Federers četros setos sasniedz "French Open" trešo kārtu

Rodžers Federers
Rodžers Federers Foto: Reuters/ScanPix

Šveices tenisists Rodžers Federers ceturtdien Parīzē četros setos sasniedza Francijas atklātā čempionāta trešo kārtu.

Pasaules ranga astotā rakete Federers otrajā kārtā ar 6-2, 2-6, 7-6 (7:4), 6-2 uzvarēja Marinu Čiliču no Horvātijas (ATP 47.).

Abi tenisisti savā starpā tikās jau 11.reizi karjerā. Federers zaudējis tikai vienā no šīm spēlēm.

Divdesmitkārtējais "Grand Slam" čempions Federers otrajā setā pie rezultāta 1-3 saņēma aizrādījumu no tiesneša, kurš uzskatīja, ka šveicietis pārlieku ilgi gatavojas servei.

"Es pat vairs neatļaujos iet pakaļ savam dvielim," Federers teica tiesnesim Emanuelam Žozefam.

Federers Francijas atklātajā čempionātā kopš 2015.gada spēlē tikai otro reizi. Viņam nākamajā kārtā būs jātiekas ar vācieti Dominiku Kepferu (ATP 59.).

Turnīra trešajā kārtā kopš savas debijas 1999.gadā Federers spēlēs jau 16.reizi karjerā. Šis viņam šogad ir vien trešais turnīrs, bet "Grand Slam" raudzes sacensībās viņš pēdējo reizi spēlēja pērn Austrālijā.

Veiksmīga snieguma gadījumā Federeram tikšanās ar ranga pirmo numuru Novaku Džokoviču no Serbijas gaidāma ceturtdaļfinālā. Džokovičs otrajā kārtā ar 6-3, 6-2, 6-4 pieveica urugvajieti Pavlo Kuevasu (ATP 92.).

Tāpat nākamo kārtu sasniedzis ar devīto numuru izliktais itālis Mateo Beretīni, kurš ar 6-3, 6-3, 6-2 pārliecinoši uzvarēja Federiko Koriju no Argentīnas (ATP 94.).

Negaidītu zaudējumu ceturtdien cieta krievs Aslans Karacevs (ATP 26.), kuram bija piešķirts 24.numurs. Viņš ar 3-6, 6-7 (4:7), 6-4, 1-6 zaudēja vācietim Filipam Kolšraiberam (ATP 132.).

Vācijas tenisists trešajā kārtā tiksies ar argentīnieti Djego Švarcmanu. Ar desmito numuru izliktais Švarcmans otrajā kārtā ar 6-4, 6-2, 6-4 uzvarēja Aljazu Bedeni no Slovēnijas (ATP 56.).

Tikmēr francūzis Gaēls Monfiss (ATP 15.), kuram bija piešķirts 14.numurs, otrajā kārtā ar 0-6, 6-2, 4-6, 3-6 piekāpās zviedram Mikaelam Imeram (ATP 105.).

Imers trešajā kārtā spēkosies ar itāli Janiku Sineru (ATP 19.). 18.numuru saņēmušais Siners ceturtdien ar 6-1, 7-5, 3-6, 6-3 uzvarēja tautieti Džanluku Mageru (ATP 87.).

Trešajā kārtā iekļuvis arī lietuvietis Ričards Beraņķis (ATP 93.), kurš ar 7-5, 2-6, 7-6 (7:4), 6-0 pārspēja austrālieti Džeimsu Daksvortu (ATP 101.). Lietuvietis nākamajā kārtā spēkosies ar Džokoviču.

Savukārt ceturtdienas pēdējā spēlē spānis Rafaels Nadals (ATP 3.) ar 6-0, 7-5, 6-2 uzvarēja francūzi Rišāru Gaskē (ATP 53.).

Šī ir pirmā reize turnīra vēsturē, kad trešajā kārtā nepiedalīsies neviens tenisists no Francijas. Šāda pati situācija ir arī dāmu turnīrā.

Kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu iepriekš nepārvarēja Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis.

Francijas atklātais čempionāts Parīzē uz māla seguma notiks no 30.maija līdz 13.jūnijam.