Parasportists Edgars Bergs kronēts par Eiropas čempionu lodes grūšanā

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja/Facebook

Latvijas parasportists Edgars Bergs piektdien izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā (EČ) paravieglatlētikā lodes grūšanā.

Bergs, kurš startēja F35 medicīnas grupā, zelta medaļu izcīnīja pēdējā jeb sestajā piegājienā, kad lodi aizgrūda 14 metrus tālu.

Viņa iepriekš labākais rezultāts bija trešajā piegājienā - 13,72 metri. Šāds rezultāts viņam ļautu izcīnīt bronzu.

Otro vietu ieguva Krievijas Paralimpiskās komitejas pārstāvis Aleksandrs Jeļmins, kurš lodi aizgrūda 13,95 metrus, bet itāli Niko Ruso bronzu izcīnīja ar 13,12 metrus tālu raidījumu. Tas viņam ir jauns personīgais rekords.

Bergam piektdien konkurenci kopumā sastādīja četri sportisti.

Latvijas sportists tikai vienā no sešiem mēģinājumiem lodi neaizgrūda vismaz 13,60 metru tālumā.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs Bergs lodi aizgrūda 14,55 metru tālumā un uzstādīja jaunu Eiropas rekordu F35 medicīnas grupā.

Jau ziņots, ka Baiba Rorbaha ceturtdien izcīnīja trešo vietu vālītes mešanas sacensībās.

Rorbaha, kura startēja sacensībās F32 medicīnas grupā, savā labākajā mēģinājumā vālīti meta 15,57 metru tālumā, kas sportistei ir jauns personīgais rekords.

Tikmēr Ingus Labanovs trešdien izcīnīja ceturto vietu šķēpmešanas sacensībās F57 medicīnas grupā.

Labanovam bija stabila metienu sērija ar sešiem veiksmīgiem mēģinājumiem. Savu labāko rezultātu viņš sasniedza piektajā mēģinājumā, ar 36,31 metru tālu metienu labojot personīgo rekordu.

Kopumā Latviju Eiropas meistarsacīkstēs Polijā pārstāv pieci paravieglatlēti. Titulētie Latvijas paravieglatlēti Aigars Apinis un Diāna Dadzīte jau nodrošinājuši ceļazīmes uz 2021.gada Tokijas paralimpiskajām spēlēm.

Šīs ir pirmās vieglatlētikas sacensības kopš 2019.gada Pasaules čempionāta Dubaijā, kurās pēc Covid-19 pandēmijas sākuma piedalās arī sportisti no Latvijas. Līdz šim vairākas sacensības tika atceltas vai pārceltas.

Lai ievērotu visas epidemioloģiskās prasības un mazinātu Covid-19 izplatību, Eiropas čempionāta organizatori ir izveidojuši tā saukto "burbuli", kurā sportisti dzīvo, trenējas un startēs sacensībās. Noteikumi paredz Covid-19 testēšanu ierodoties galamērķī, kā arī ik pēc četrām dienām un pirms došanās prom uz mājām. Pamest viesnīcu, ja tas nav saistīts ar treniņu procesu vai sacensībām, sacensību dalībniekiem nav atļauts, savukārt nozīmīgie starti tiks aizvadīti bez skatītāju klātbūtnes.

Eiropas čempionāts šogad pulcēs teju 600 labākos sportistu no visas Eiropas, sniedzot vēl pēdējo iespēju vieglatlētiem kvalificēties Tokijas paralimpiskajām spēlēm, kas plānotas augusta izskaņā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu