"Vienkārši runājot, viņš bija miris uz vairākām minūtēm." Kā ārsti izglāba futbolista Ēriksena dzīvību

TVNET/LETA
"Vienkārši runājot, viņš bija miris uz vairākām minūtēm." Kā ārsti izglāba futbolista Ēriksena dzīvību
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Futbolists Eriksens uz nestuvēm tiek nogādāts uz slimnīcu.
Futbolists Eriksens uz nestuvēm tiek nogādāts uz slimnīcu. Foto: FRIEDEMANN VOGEL

Dānijas valstsvienības ārsts Martins Besens pauž, ka medicīnas personāls ārkārtīgi ātri sniedza palīdzību vakar spēles laikā saļimušajam futbolistam Kristiānam Ēriksenam.

Jau ziņots, ka sestdien Dānijas-Somijas izlašu spēlē pirmā puslaika beigās Ēriksens pēkšņi saļima. Ārsti nekavējoties devās laukumā un veica futbolistam kardiopulmonālo reanimāciju (CPR).

Sportists pēc atdzīvināšanas tika nogādāts slimnīcā un

patlaban atrodas stabilā stāvoklī.

"Mūs izsauca uz laukuma, kur Kristiāns bija saļimis. Pats no malas neredzēju to epizodi, bet bija skaidrs, ka viņš ir bez samaņas," Besens teica preses konferencē.

Kad ārsti nonāca pie futbolista, viņš esot elpojis un viņam bija pulss, taču pēkšņi situācija pasliktinājusies.

"Kā jau visi redzēja, mēs viņam veicām CPR. Medicīnas personāla un pārējās komandas palīdzība ieradās ļoti, ļoti ātri. Un ar viņu palīdzību mēs izdarījām to, kas mums bija jāizdara. Mēs atdzīvinājām Kristiānu. Pirms došanās uz slimnīcu viņš ar mani runāja," notikumu gaitu atcerējās Besens.

Tikmēr Londonas Svētā Džordža universitātes sporta kardioloģijas profesors Sandžajs Šarma, kurš savulaik strādājis ar Totenhemas "Hotspur" bijušo futbolisti Ēriksenu,

ir piesardzīgs, runājot par viņa iespējamo atgriešanos laukumā.

"Pilnīgi skaidrs, ka kaut kas notika tā, kā tam nevajadzēja notikt. Jautājumi ir kas un kāpēc tā notika? 2019.gadā viņam visi rādītāji bija normāli, tad ar ko var izskaidrot sirds apstāšanos?" sarunā ar ziņu aģentūru PA stāsta Šarma.

Anglijas Futbola asociācijas (FA) konsilija kardioloģijas jautājumos vadītājs Šarma gan nav optimistiski noskaņots, vai Ēriksens varēs turpināt karjeru.

"Vienkārši runājot, viņš bija miris uz vairākām minūtēm. Vai medicīnas profesionāļi viņam ļautu mirt vēlreiz? Atbilde ir nē. Ja man jautātu, vai viņš vēl kādreiz piedalīsies profesionālā futbola spēlē, es teiktu, ka nē. Lielbritānijā viņš nespēlētu. Mēs esam ļoti strikti šajos jautājumos," skaidro Šarma.

Tikmēr futbola žurnālists Tankrēdi Palmēri, atsaucoties uz Ēriksena pārstāvētās Milānas "Inter" ārsta teikto, tviterī raksta, ka dāņu futbolists nav slimojis ar Covid-19 un nav bijis arī vakcinēts pret koronavīrusu. Tāpat futbolistam bijuši atbilstoši rezultāti visās medicīniskajās pārbaudēs.

Dānijas izlases spožākajai zvaigznei Ēriksenam palīdzību sniedza arī komandas biedri. Izlases kapteinis Simons Kjērs noorganizēja spēlētāju sieniņu, lai nebūtu redzams smagā stāvoklī nonākušais futbolists. Tāpat Kjērs devās mierināt Ēriksena sievu brīdī, kad ārsti veica viņa atdzīvināšanu.

Dānijas izlase atcēlusi sestdien iecerēto treniņu un mediju aktivitātes. Komandai sniegta psiholoģiskā palīdzība.

Spēle vēlāk tika turpināta un Dānijas izlase čempionātu sāka ar zaudējumu 0:1 finālturnīra debitantei Somijai.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu