Prūsis: Iespējams, septembra vidū mums izdosies tikt Soču trasē

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Sandis Prūsis
Sandis Prūsis Foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv

Veiksmīgu pārrunu rezultātā Latvijas bobsleja izlases vīriem jau septembra vidū būs iespēja trenēties Soču trasē, bet līdz tam uzmanība tiks veltīta fiziskajai sagatavotībai, atklāja galvenais treneris Sandis Prūsis.

15.maijā Murjāņu stadionā noritēja jauno bobslejistu un skeletonistu atlases testi. Jau otro gadu pēc kārtas testi aizritēja, ievērojot Covid-19 protokolu, kas paredz, ka potenciālie izlases dalībnieki savas spējas atrāda katram individuāli noteiktos laikos.

"Ja atmiņa neviļ, uz testiem ieradās 30-40 cilvēki, no kuriem piecus piefiksējām. Trīs no viņiem ar mums jau bija divu nedēļu nometnē pie Usmas ezera, bet vēl viens sportists pagaidām dziedē kājas savainojumu," par aizvadītajiem testiem un pirmo nometni stāsta galvenais treneris Prūsis.

Šogad testi notika Murjāņu stadionā, nevis ģimnāzijas sporta zālē, kā tas bija pērn. Prūsis norādīja, ka līdzīga kārtība atlasē Covid-19 dēļ bijusi arī pagājušajā gadā, tāpēc īpaši pielāgoties nevajadzēja.

Izlases sportistiem nākamā divu nedēļu garā treniņnometne Ventspilī plānota no 5.jūlija. Līdz septembrim paredzēts vairāk uzmanību vērst fiziskajai sagatavotībai, bet jau agrā rudenī, iespējams, sanāks aizvadīt dažus treniņus Soču trasē.

"Pagaidām ir daudz neskaidrību... 4. vai 5.oktobrī mūs gaida Ķīnā, bet esam jau tagad esam pārrunu stadijā ar Krievijas pusi. Iespējams, septembra vidū mums izdosies tikt Soču trasē," izlases plānus pirms gaidāmās sezonas atklāja treneris.

Jaunās sezonas sākums novembra vidū ar diviem posmiem pēc kārtas plānots Austrijā. Sacensības paredzētas astoņas nedēļas pēc kārtas ar brīvdienām Ziemassvētku nedēļā. Sezonas astotais jeb pēdējais posms jau gaidāms janvāra vidū.

Aizvadītajā sezonā Oskara Ķibermaņa divnieka ekipāža četros Pasaules kausa posmos izcīnīja otro vietu, bet vēl divreiz ieguva bronzu. Kopvērtējumā Ķibermanis ieņēma ceturto vietu. Viņš gan nestartēja divos no 12 etapiem.

Četrinieku konkurencē Ķibermanim savainojuma dēļ izdevās aizvadīt tikai vienu posmu, kurā izcīnīta piektā vieta. Kopvērtējumā viņš 23.pozīcijā.

Pieredzes bagātākais Oskars Melbārdis Pasaules kausā divnieku ekipāžām aizvadīja deviņus posmus, labāko sniegumu demonstrējot Siguldas pēdējā etapā, kur iegūta ceturtā pozīcija. Kopvērtējumā viņš bija septītais.

Četriniekos Melbārdis aizvadīja trīs no četriem posmiem un kopvērtējumā bija astotais. Sanktmoricas trasē Melbārdis izcīnīja piekto vietu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu