Bertāns dodas uz Krievijas drifta čempionātu

TVNET Auto
Bertāns dodas uz Krievijas drifta čempionātu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Drifta braucēja Nikolasa Bertāna sacīkšu auto
Drifta braucēja Nikolasa Bertāna sacīkšu auto Foto: Publicitātes foto

Nikolass Bertāns devies uz Krievijas pilsētu Rjazaņu, lai Atron sacensību trasē piedalītos Krievijas drifta čempionāta (Russian Drift Series-RDS) ceturtajā posmā. Šajās sacensībās PRO klasē sacentīsies kopā 42 dalībnieki.

16 gadus vecais Latvijas drifteris Nikolass Bertāns uz Krieviju dodas pirmo reizi, un dodas kā uzaicinātais braucējs pievienoties Aimol Racing komandai. RDS čempionātā ir ļoti svarīga komandu ieskaite, kur par komandu pjedestālu cīnās katrā posmā, līdzīgi kā par Top3 jeb pjedestālu. Kopā šīm sacensībām ir pieteikušās 11 komandas.

Latvietis jau šogad ir paspējis aizvadīt FIA IDC Pasaules drifta kausa posmu Biķerniekos, kur ieguva vicečempiona titulu, kā arī Livonijas drifta čempionāta posmu 333 sporta kompleksā un Baltijas drifta čempionāta posmu Igaunijā. Sezona šogad sākās nedaudz vēlāk, nekā bija plānots, Covid apstākļu dēļ, bet Nikolasa gadījumā arī sporta automašīna bija aizkavējusies ceļā no Omānas, kur tā pārziemoja, jo arī tur sezona diemžēl tika atcelta.

Pievienojoties RDS posmā Aimol komandai, Bertāns pievienojas Daigo Saito vietā, kurš ir visiem zināmais viens no populārākajiem pasaules drifteriem. Diemžēl saistībā ar  Covid-19 pandēmiju japānim kādu laiku ceļošana nav iespējama. Komandas sastāvā kopā ar Nikolasu būs jau esošie komandas biedri - Džeimss Dīns, kuru zina kā vienu no labākajiem drifteriem pasaulē, kā arī Ķīnas drifta braucējs Charles NG, kurš arī ir aizvadījis sezonas Formula Drift čempionātā Amerikā. Saistībā ar pievienošanos komandai Nikolasa Drift BMW “Dogfighter” ir ieguvis arī jaunu dizainu.

“Šis uzaicinājums noteikti nāca negaidīti, bet nu es gaidīju un noteikti vēlējos šogad izbraukt Krievijā. Teikšu godīgi, plāns šogad uz Krieviju aizbraukt bija, bet vēl pētījām, uz kuru posmu, bet, ja nāk šāda iespēja un braukt komandā ar šādiem braucējiem un zem šādas komandas kā “Aimol racing”, tas noteikti ir liels pagodinājums un iespēja, kura ir jāizmanto. Piedāvājums nāca jūlija sākumā, laiks sagatavoties mums bija nu ne vairāk kā pusotra nedēļa, nerunājot jau par jauno auto dizainu, saskaņojumiem un, pats galvenais, dokumentu sagatavošanu ceļošanai uz Krieviju. Bet mums izdevās, milzīgs paldies manai ģimenei, kura strādāja visi, un manai komandai un atbalstītājiem, mēs esam jau ieradušies Krievijā,” pirms posma stāsta Bertāns.

Drifta braucēja Nikolasa Bertāna sacīkšu auto
Drifta braucēja Nikolasa Bertāna sacīkšu auto Foto: Publicitātes foto

“Trasi Krievijā esmu jau izpētījis, tā ir mūsdienīga trase ar vairākiem līkumiem, trasē ir ļoti skatāmi tandēmi, trase noteikti ir pazīstama ar savu slaveno betona sienu “Magnēts”. Tandēmu braucieni šajā trasē ir ļoti tuvi, kā durvis durvīs. Lielākā daļa braucēju perfekti jau pārzina šo trasi, šķiet, tikai man šī būs pirmā reize šajā trasē. Nāksies pielāgoties, bet esam gatavi!” apņēmīgs ir Nikolass Bertāns.

Bertāns pirmos treniņus aizvadīs jau piektdien, bet sacensības norisināsies 24.07. un 25.07.

Drifta braucēja Nikolasa Bertāna sacīkšu auto
Drifta braucēja Nikolasa Bertāna sacīkšu auto Foto: Publicitātes foto

RDS 4.posma norises grafiks

Sestdiena, 24. jūlijs

10:30-14:00 Kvalifikācijas braucieni

15:30-18:00 Tandēmu braucienu TOP32

Svētdiena, 25. jūlijs

13:15-15:00 Tandēmu braucieni TOP16

16:30-18:30 Tandēmu braucieni TOP8

Atgādinām, ka jau nākamajā nedēļas nogalē Bertāns stāsies uz starta Drift Masters Eiropas Drifta čempionāta 3. un 4. posmā, kas norisināsies 30.07. - 01.08. Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu