Briedis komentē oktobrī gaidāmo cīņu ar Vācijas bokseri Mannu

Mairis Briedis FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas boksera Maira Brieža nākamais pretinieks Arturs Manns ir ļoti tehnisks bokseris, uzskata pašmāju sportists.

Ceturtdien tika pavēstīts, ka Briedis 16.oktobrī "Arēnā Rīga" cīnīsies ar Vācijas pārstāvi Mannu. Abi bokseri cīnīsies par Briedim piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā.

Briedim tā būs pirmā cīņa pēc vairāk nekā gada pārtraukuma, bet savu skatītāju priekšā viņš pēdējo reizi duelējās 2019.gada vasarā.

"Man šķiet, ka jau esmu aizmirsis to fantastisko sajūtu, ko katru reizi sagādā latviešu līdzjutēji, tāpēc nevaru sagaidīt, kad atkal kāpšu ringā savas publikas priekšā. Tāpat šī cīņa būs īpaša ar to, ka pirmo reizi aizstāvēšu savu IBF titulu, un esmu laimīgs, ka tas notiks "Arēnā Rīgā"," cīņas rīkotāji citē Brieža teikto.

Latvieša pretinieks Manns, kuram dota iesauka "Zibensvīrs", piecas dienas pirms cīņas būs nosvinējis savu 31 gada dzimšanas dienu. Profesionālajā boksā viņš ir kopš 2015.gada un šajā laikā 18 cīņās svinējis 17 uzvaras, deviņas no tām ar nokautu.

"Manss ir ļoti pieredzējis bokseris, kurš jau iepriekš strādājis ar Zauerlandiem, tādējādi apliecinot savu kvalitāti, jo vāji bokseri tajā sabiedrībā nenonāk. Viņš ir ļoti tehnisks bokseris no Kazahstānas boksa skolas, kas daudzu skatījumā ir viena no labākajām pasaulē," stāsta Briedis.

Latvijas bokseris un viņa komanda šo cīņu uztverot ļoti nopietni. "Pasaules čempiona titula aizstāvēšana prasa būt atbildīgiem. Esam jau sākuši trenēties un darīsim visu, lai būtu gatavi šai cīņai," uzsver Briedis.

Arī Manns pauž prieku par gaidām cīņu un nevar sagaidīt, kad ieradīsies Rīgā.

"Cienu Mairi un viņa sasniegumus, bet neizjūtu nekādu spiedienu. Pirms cīņas ar Kevinu Lerenu izjutu spiedienu, tāpēc ka daudzas lietas nenostrādāja tā, kā vajag, taču šoreiz esmu mierīgs. Visu spiedienu izjūt Briedis, kuram būs jāaizstāv tituls savu līdzjutēju priekšā, un ne vienmēr mājas sienas palīdz. Viņš var daudz ko zaudēt un es varu daudz ko iegūt," kaujinieciski ir noskaņots Manns.

Pēdējo reizi ringā Manns kāpa pērnā gada jūnijā, kad ar nokautu uzvarēja citu Vācijas bokseri Radu Rašīdu. Kazahstānas pilsētā Aktebē dzimušajam Mannam savulaik piederēja Pasaules Boksa organizācijas (WBO) starpkontinentālā čempiona josta.

Briedis pērn septembra beigās Minhenē Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā uzvarēja kubieti Junielu Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, IBF čempiona jostu pirmajā smagajā svarā un žurnāla "The Ring" jostu.

36 gadus vecais Briedis profesionālā boksera karjerā izcīnījis 27 uzvaras, no kurām 19 bijušas ar nokautu. Viņš cietis vienu zaudējumu - WBSS pirmās sezonas pusfinālā Rīgā pret ukraini Oleksandru Usiku.

Biļešu tirdzniecība sāksies piektdien pusdienlaikā, tās būs nopērkamas vietnē "Bilesuserviss.lv" un to cena būs no 29 eiro.

Uz augšu
Back