Baltkrievijas Hokeja federāciju vadīs olimpiskais čempions airēšanā Bogdanovičs

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: www.noc.by

Bijušais baltkrievu airētājs Aleksandrs Bogdanovičs vadīs Baltkrievijas Hokeja federāciju (FHB), piektdien paziņoja Baltkrievijas Nacionālā olimpiskā komiteja (NKORB).

Bogdanovičs 2008.gadā Pekinas olimpiskajās spēlēs kļuva par olimpisko čempionu, pēc tam 2012.gadā Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu. Viņš ir ieguvis arī vienu zelta, divas sudraba un trīs bronzas godalgas pasaules čempionātos un trīs zelta, trīs sudraba un sešas bronzas medaļas Eiropas čempionātos.

Bogdanovičs ir NKORB izpildkomitejas loceklis un NKORB sportistu komisijas priekšsēdētājs.

Iepriekšējam FHB vadītājam Dmitrijam Baskovam pēc Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmuma tika piešķirta piecu gadu diskvalifikācija. Viņam aizliegts piedalīties hokeja sacensībās gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

IIHF Disciplinārā komiteja veica izmeklēšanu un nonāca pie secinājuma, ka Baskovs ir darbojies pretrunā ar vairākiem IIHF disciplinārajiem noteikumiem - draudējis Baltkrievijas sportistiem, diskriminējis viņus par politiskajiem uzskatiem un aicinājis atbalstīt Baltkrievijas valdības piekopto politiku.

Par Baskova diskvalifikācijas sākuma datumu noteikts šī gada 9.septembris. Tā noslēgsies 2026.gada septembrī.

Pēc diskvalifikācijas Lukašenko Baskovu iecēla Republikas Padomē.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu