Merzļikins par Kivlenieka nāves dienu: Pirms 45 minūtēm dzēru vīnu, bet tad...

Elvis Merzļikins FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins intervijā ESPN atklāti aprakstījis 2021. gada 4. jūlija dienu, kad nelaimes gadījumā dzīvību zaudēja viņa draugs, komandas biedrs un kolēģis ripu ķeršanā Matīss Kivlenieks.

Merzļikins ceturtdien spēlēja teicami un palīdzēja Kolumbusas "Blue Jackets" komandai ar uzvaru sākt jauno Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonu.

Viņš spēlēja ar 80. numuru, tādējādi godinot Kivlenieku, kuram šis skaitlis bija uz formas tērpa krekla, kad viņš pārstāvēja "Blue Jackets".

Merzļikins vairākkārt intervijās uzsvēris, ka Kivlenieks viņam bija kā mazais brālis. Viņš bija līdzās, kad draugs zaudēja dzīvību.

Nelaime notika svinībās vārtsargu trenera Menija Legasa namā Mičiganas štata Novi pilsētā. Viņi bija ielūgti uz trenera meitas kāzām.

Abi latviešu vārtsargi pirmo reizi pieredzēja ASV Neatkarības deklarācijas gada dienas svētku svinības un salūtu.

Neilgu brīdi pirms salūta sākšanās Merzļikins esot atskārtis, ka nevar atrast savu sievu Aleksandru, bet pavisam drīz mīļoto viņš atrada pie grila. Hokejists apskāva sievu, kura tobrīd vēl bija bērniņa gaidībās, un gaidīja svētku salūtu.

Tobrīd Aleksandra norādīja, ka Kivlenieks, viņasprāt, pārāk tuvu sēž zonai, no kuras gatavojas šaut pirotehniku. "Neuztraucies, Ali. Viss būs kārtībā," noteicis Kivlenieks.

Diemžēl 24 gadus vecajam vārtsargam nebija taisnība. Merzļikins atminas, ka ātri vien sācies haoss. "Redzēju, ka mūsu virzienā nāk zaļa gaisma."

Viesi iemuka mājās, bet Merzļikins saprata, ka ir pazaudējis savu sunīti Kobiju un izskrēja ārā no mājas. Viņš ieraudzīja, ka kāds guļ zemē. Ātri vien Merzļikins saprata, ka tas ir viņa draugs.

"Sākotnēji šķita, ka ar viņu viss ir kārtībā. Nebija nekādu pazīmju. Bija nedaudz pārsista lūpa, jo viņš nokrita zemē. Bet tas arī viss, nekas nebija lauzts. Viss bija kārtībā," atminas Merzļikins.

Pavisam drīz vārtsargs saprata, ka viņa draugs patiesībā ir šokā. Nekavējoties tika izsaukta ātrā palīdzība, kas notikuma vietā ieradās četrās minūtēs un 38 sekundēs.

"Ar tevi viss ir kārtībā. Varbūt tev ir smadzeņu satricinājums, jo izkriti no džakuzi, bet nekas vairāk," draugu mierinājis Merzļikins.

Vārtsargs turpinājis runāt ar cietušo draugu, redzot, ka viņš elpo ar problēmām. Kad notikuma vietā ieradās ātrā palīdzība, Merzļikins mediķiem gribējis doties līdzi, tomēr šādu atļauju viņš nesaņēma.

"Es pieļauju, ka viņš varētu runāt latviski, jo ir šokā. Vai kāds no jums runā latviski? Nē. Līdz ar to es esmu jūsu vienīgā palīdzība," mediķiem sacījis Merzļikins.

3

Pēcāk pie viesiem pienācis ārsts, lai paziņotu sēru vēsti - Kivlenieks mira jau ātrās palīdzības mašīnā neilgi pēc tam, kad tā pameta negadījuma vietu.

Merzļikins zaudēja draugu, kurš viņam bija tik tuvs kā brālis, taču ar to nelaimīgā diena vēl nebeidzās. Par notikušo traģēdiju kādam bija jāpaziņo arī Kivlenieka mātei Astrīdai.

Vārtsargs atklāja, ka sākotnēji viņš cerējis, ka drauga māte runā angliski, jo tādā gadījumā sēru vēsti varētu paziņot policists. Tomēr Kivlenieka mammai angļu valodas zināšanas nav pietiekami labā līmenī.

Merzļikins atceras, ka zvana brīdī Kivlenieka māte braukusi pie stūres, tāpēc vārtsargs aicinājis viņu piestāt malā, lai paziņotu drūmo vēsti.

"Un tad es atskārtu... Pirms 45 minūtēm es dzēru vīnu. Un nākamajā brīdī viņš mira manās rokās. Es skūpstīju mirušu cilvēku un tagad man ir jāzvana viņa mammai, lai pateiktu, ka viņas dēls ir miris un runātu par viņa bērēm," atceras Merzļikins.

Kivlenieks savā karjerā devās laukumā astoņās NHL spēlēs, pārstāvot "Blue Jackets" komandu.

NHL debiju Kivlenieks piedzīvoja 2020. gada 19. janvārī. Viņš atvairīja 31 no 32 metieniem, kaldinot "Blue Jackets" uzvaru izbraukumā ar 2:1 pret Ņujorkas "Rangers".

Šogad pavasarī Kivlenieks spēlēja pasaules čempionātā Rīgā. Viņš sargāja vārtus vēsturiskajā 2:0 uzvarā pār Kanādu, kas vēlāk triumfēja turnīrā.

Uz augšu
Back