Video ⟩ Girgensons gūst vārtus NHL ievadā; Merzļikinam lielisks sniegums

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien guva vārtus un veica rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas pirmajā spēlē, tikmēr citā mačā lieliski sezonu iesāka Elvis Merzļikins.

Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda savā laukumā ar rezultātu 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) pārspēja iepriekšējās sezonas NHL finālisti Monreālas "Canadiens".

Latvijas hokejists vārtus guva pirmā perioda beigās, panākot mājiniekiem 2:0 pārsvaru. Girgensons atdeva arī rezultatīvu piespēli, kad otrās trešdaļas izskaņā Bufalo panāca 4:1.

Viņam šī bija pirmā oficiālā NHL spēle kopš 2020. gada marta, jo visu iepriekšējo sezonu Girgensons izlaida muskuļa traumas dēļ.

Kopumā šajā mačā Girgensons laukumā pavadīja 15 minūtes un 16 sekundes (3:01 skaitliskajā vairākumā un 3:17 mazākumā), izpildīja divus metienus pa vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, uzvarēja divos no septiņiem iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Girgensonu atzina par mača otro spožāko zvaigzni.

Par pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju nosauca "Sabres" amerikāņu uzbrucēju, kurš guva vienus vārtus.

Vēl uzvarētāju rindās tāpat kā Girgensons ar 1+1 izcēlās zviedru uzbrucējs Viktors Olofsons.

"Sabres" sastāvā 40 gadus vecais ASV vārtsargs Kreigs Andersons atvairīja 30 metienus (96,8%).

Citā spēlē Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda mājās ar rezultātu 8:2 (2:0, 3:1, 3:1) sakāva Arizonas "Coyotes".

Latvijas vārtsargs atvairīja 36 no 38 metieniem (94,7%), izpelnoties spēles otrās zvaigznes godu.

Šo maču Merzļikins aizvadīja ar 80 numuru uz krekla, pieminot nelaimes gadījumā bojā gājušo draugu un komandas biedru vārtsargu Matīsu Kivlenieku.

Par mača labāko spēlētāju nosauca "Blue Jackets" dāņu uzbrucēju Oliveru Bjorkstrandu, kurš guva divus vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles (2+2).

Kanādiešu uzbrucējs Makss Domi uzvarētāju rindās izcēlās ar 1+2, bet ar 1+1 atzīmējās amerikāņu aizsargs Zeks Verenskis.

Aizvadītajā naktī NHL spēlē lakumā devās vēl viens Latvijas hokejists - Teodors Bļugers. Viņa komanda Pitsburgas "Penguins" viesos ar 4:5 (0:1, 2:1, 2:2, 0:1) papildlaikā zaudēja Floridas "Panthers".

Bļugers laukumā pavadīja 15 minūtes un 25 sekundes (4:31 skaitliskajā mazākumā), divreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un bloķēja vienu metienu, uzvarēja deviņus no 13 iemetieniem un sev neraksturīgi spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

"Penguins" šī bija sezonas otrā spēle. Pirmajā mačā Bļugers guva vārtus un palīdzēja komandai izcīnīt uzvaru pret iepriekšējo divu sezonu NHL čempionvienību Tampabejas "LIghtning".

Rūdolfam Balceram ar Sanhosē "Sharks" komandu sezonas pirmā spēle paredzēta svētdien plkst. 5:00 agri no rīta pēc Latvijas laika pret Vinipegas "Jets".