Latvijas futbola izlase FIFA rangā zaudējusi vienu pozīciju

Latvijas izlases futbolisti FOTO: Latvijas Futbola federācija (LFF)

Latvijas vīriešu futbola izlase atjaunotajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā zaudējusi vienu pozīciju un ieņem 136. vietu.

Latvija septembrī aizvadīja divas 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēles, kurās ar 0:1 piekāpās Nīderlandei un ar 1:2 zaudēja Turcijai.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45. vieta, kas tika sasniegts 2009. gadā. Savukārt antirekords ir 148. pozīcija 2017. gadā.

Lietuva jaunākajā FIFA rangā pakāpusies uz 135. vietu, bet Igaunija ieņem 105. pozīciju.

No 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas Latvijas pretiniecēm visaugstāk reitingā ir Nīderlande, kas ieņem 11. vietu. Norvēģija ir 37. vietā, Turcija atrodas 39. pozīcijā, Melnkalne ieņem 73. vietu, bet Gibraltārs - 198. pozīciju.

FIFA rangā līderpozīcijas joprojām saglabā 2018.gada Pasaules kausa bronzas medaļu īpašniece Beļģija, lai gan Eiropas čempionāta finālturnīrā jūnijā neiekļuva pat pusfinālā. Otrajā vietā ir Brazīlija, uz trešo pozīciju pakāpusies kausa glabātāja Francija, bet uz ceturto vietu pakāpusies šī gada Eiropas čempione Itālija. Anglija atkāpusies uz piekto vietu. Tālāk seko "Copa America" kausu ieguvusī Argentīna, uz septīto vietu pakāpusies Spānija, bet vienu pozīciju zaudējusi Portugāle, devītā ir Meksika, bet pirmo desmitnieku noslēdz Dānija.

Vislielāko kāpumu - par desmit vietām - uz 111. un 165. pozīciju veikusi attiecīgi Jaunzēlande un Indonēzija, bet lielākais kritums, par 11 vietām uz 58. vietu ir Ziemeļīrijai.

Uz augšu
Back