Klubs: Tambijevs pārkāpis līguma noteikumus un patvaļīgi pametis "Sarjarka"

Leonīds Tambijevs FOTO: saryarka-hc.kz

Latvijas hokeja treneri Leonīds Tambijevs un Andrejs Banada patvarīgi pametuši Kazahstānas klubu Karagandas "Sarjarka", pirmdien ziņo kluba preses dienests.

Tambijevs galvenā trenera postenī varētu pievienoties Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībai Vladivostokas "Admiral".

Pēc "Sarjarka" dalības Kontinentālā kausa sacensībās Polijā Tambijevs un Banada kopā ar komandu nedevās uz Kazahstānu. Šādu iznākumu treneris neslēpa jau turnīra laikā.

""Sarjarka" galvenais treneris Tambijevs un galvenā trenera asistents Banada pirms lidojuma no Krakovas Polijā uz Karagandu patvarīgi atstāja kluba atrašanās vietu, nesaskaņojot to ar vadību," teikts kluba ziņojumā.

Klubs vēsta, ka treneri iesniedza pieteikumu par atlaišanu pēc paša vēlēšanās, ko kluba vadība apstiprināja. Klubs uzsver, ka šādā gadījumā "sākās līguma laušanas process pēc darbinieka iniciatīvas, saskaņā ar kuru treneriem jāmaksā kompensācija un jāstrādā klubā līdz 18. decembrim".

"Tomēr Tambijevs un Banada nav ievērojuši šos nosacījumus, tādējādi pārkāpjot līguma noteikumus un Kazahstānas Republikas darba kodeksu," teikts paziņojumā.

Kluba vadība norāda, ka Tambijevs un Banada saskaņā ar pašreizējo līgumu vienlaikus veica pārrunas ar citu klubu, par to neziņojot "Sarjarka" vadībai un atstājot klubu sezonas vidū bez trenera.

Klubs grasās vērsties pie Krievijas Hokeja federācijas (FHR) un KHL Disciplinārlietu komitejas, lai sauktu pie atbildības abus trenerus par pieļautajiem pārkāpumiem un piemērotu viņiem disciplinārsodu, kas būtu kompensācija un aizliegums abiem strādāt KHL.

Tambijevs piektdien sarunā ar Krievijas tīmekļa vietni "Mač-TV" paziņoja, ka "tiek kārtota darba atļauja Krievijā". Viņš arī apstiprināja, ka Karagandā neatgriezīsies, kā arī norādīja, ka februārī, kad tika parakstīts līgums, "Sarjarkas" vadītājs solīja, ka gadījumā, ja būs piedāvājums no KHL, viņš tam nestāsies ceļā.

Oficiālas informācijas par Tambijeva iecelšanu trenera amatā "Admiral" nav bijis.

"Admiral" rindās spēlē divi Latvijas uzbrucēji - Rihards Bukarts un Miks Indrašis.

2020. gada pavasarī Tambijevs bija tuvu tam, lai vadītu Vladivostokas vienību, un piekrita parakstīt līgumu ar "Admiral". Tomēr drīz kļuva zināms, ka "Admiral" izlaidīs gaidāmo KHL sezonu, un līgums tika lauzts.

Vladivostokas vienība KHL Austrumu konferences turnīra tabulā ierindojas pēdējā vietā ar izcīnītiem 17 punktiem 30 spēlēs.

Uz augšu
Back