Latvijas sieviešu kērlinga komanda piedzīvo smagu zaudējumu olimpisko spēļu kvalifikācijas mačā

Latvijas sieviešu izlases kērlingistes. FOTO: www.curling.lv

Latvijas sieviešu kērlinga izlase otrdien Leivārdenā piedzīvoja sagrāvi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas mačā.

Latvija piekāpās Japānai ar 1:9.

Pirmajos trijos endos punktus guva vien pretinieces, izcīnot attiecīgi divus, vienu un divus punktus.

Ceturtajā endā Latvija vienu punktu atguva, bet turpmākajos endos punktus guva tikai japānietes, attiecīgi divus, vienu un vienu, panākot 9:1.

Pēdējos trīs endus tika nolemts neaizvadīt.

Ar četrām uzvarām sešās spēlēs Latvija deviņu komandu konkurencē atrodas trešajā vietā.

"Japānietes ir vienas no favorītēm šajā atlases turnīrā, tāpēc bija sagaidāma ļoti sarežģīta spēle. Diemžēl meitenēm ne visi metieni svarīgos momentos izdevās, kas ļāva Japānai ātri izvirzīties vadībā un pēc tam jau demonstrēt savu tehnisko pārākumu. Mums tā arī neizdevās ieķerties spēlē un radīt spiedienu uz pretiniecēm," pēc mača teica Latvijas sieviešu izlases treneris Ritvars Gulbis.

"Svarīgi tagad ir atjaunoties un noskaņoties rītdienai uz pašu svarīgāko no divām spēlēm - spēli pret Vāciju, kas uzvaras gadījumā mums dod iespēju iekļūt četriniekā un aizvadīt cīņu par tikšanu uz olimpiskajām spēlēm," uzsver treneris pirms pēdējām divām grupas spēlēm.

Jau ziņots, ka līdz iepriekšējās spēlēs Latvija ar 4:10 zaudēja Dienvidkorejai, ar 8:4 uzvarēja Itāliju, ar 8:6 pieveica Igauniju, ar 8:7 - Turciju un ar 9:6 - Čehijas komandu.

Trešdien, plkst.10, Latvijas kērlingistes spēlēs ar Vāciju un plkst.20 - ar Skotiju.

Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru. Pirmo ceļazīmi uz Pekinu izcīnīs pirmās vietas ieguvējas pēc pamatturnīra beigām. Otrās un trešās vietas mača uzvarētājas iegūs otro ceļazīmi. Savukārt šīs spēles zaudētājām būs vēl viena iespēja izcīnīt ceļazīmi, sacenšoties ar pamatturnīra ceturto labāko komandu. Uzvarētājas kā pēdējās kvalificēsies 2022.gada Pekinas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Latvijas izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Uz augšu
Back