Latvijas kērlingistes piedzīvo zaudējumu olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā

FOTO: EPA/Scanpix

Latvijas sieviešu kērlinga izlase trešdien Leivārdenā piedzīvoja zaudējumu 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas mačā, vēl nenodrošinot vietu labāko četriniekā.

Latvija piekāpās Vācijai ar 7:8.

Uzvarētājs uzvarētājs noskaidrojās pēdējā endā, kurā pēdējā akmens tiesības izmantoja vācietes, gūstot uzvaras punktu.

Pirmo punktu spēlē izcīnīja Latvijas kērlingistes, taču Vācija nākamajā endā atbildēja ar to pašu, bet trešajā "nozaga" divus punktus, panākot vadību ar 3:1.

Uz vienu Latvijas punktu Vācija piektajā endā atbildēja ar diviem - 5:2, taču sestajā endā Latvija ar trim punktiem izlīdzināja rezultātu - 5:5.

Nākamajos divos endos Vācija guva pa punktam, taču Latvija vēlreiz izlīdzināja rezultātu 7:7.

Ar četrām uzvarām septiņās spēlēs Latvija deviņu komandu konkurencē atrodas ceturtajā vietā.

"Vācija noteikti bija uzveicams pretinieks. Tomēr pašu izpildījums un lēmumu pieņemšana bija mūsu izlases galvenais pretinieks šajā spēlē. Vācija nospēlēja pietiekoši kvalitatīvi, savukārt mēs savas iespējas neizmantojām," pēc spēles Latvijas Kērlinga asociācijas paziņojumā citēts Latvijas sieviešu izlases treneris Ritvars Gulbis.

Latvijas izlases pēdējās pretinieces šovakar Skotijas kērlingistes turnīru uzsāka nepārliecinoši, tomēr pēdējās trīs spēlēs ir guvušas panākumus un šobrīd turnīra tabulā ierindojas trešajā vietā.

Zaudējuma gadījumā šovakar latvietēm būs jācer, ka Itālija šovakar pārspēs Vāciju, bet rīt piekāpsies Skotijai, kas Latvijai nodrošinātu ceturto vietu pēc apļa turnīra un tiesības turpināt cīņu par pēdējo ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Pēc šīs spēļu kārtas jau ir zināms, ka Japāna un Dienvidkoreja jau nodrošinājusi vietu izšķirošajās spēlēs.

Jau ziņots, ka līdz iepriekšējās spēlēs Latvija ar 4:10 zaudēja Dienvidkorejai, ar 8:4 uzvarēja Itāliju, ar 8:6 pieveica Igauniju, ar 8:7 - Turciju un ar 9:6 - Čehijas komandu, bet piekāpās Japānai ar 1:9.

Trešdien, plkst.20, Latvijas kērlingistes spēlēs ar Skotiju.

Komandas vispirms izspēlēs apļa turnīru. Pirmo ceļazīmi uz Pekinu izcīnīs pirmās vietas ieguvējas pēc pamatturnīra beigām. Otrās un trešās vietas mača uzvarētājas iegūs otro ceļazīmi. Savukārt šīs spēles zaudētājām būs vēl viena iespēja izcīnīt ceļazīmi, sacenšoties ar pamatturnīra ceturto labāko komandu. Uzvarētājas kā pēdējās kvalificēsies 2022.gada Pekinas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Latvijas izlases sastāvs: Santa Blumberga-Bērziņa (skips), Evelīna Barone, Ieva Krusta, Ieva Rudzīte, Tīna Siliņa, treneris Ritvars Gulbis, trenera asistents Roberts Krusts.

Uz augšu
Back