Video ⟩ Karijs labo tālmetienu rekordu; NBA Visu zvaigžņu spēlē uzvar Lebrona komanda (1)

Stefans Karijs
Stefans Karijs Foto: Reuters/ScanPix

Stfans Karijs svētdien Klīvlendā (ASV) laboja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Visu zvaigžņu spēles tālmetienu rekordu, palīdzot Lebrona Džeimsa komandai izcīnīt uzvaru.

Lebrona Džeimsa komanda ar rezultātu 163:160 uzveica Kevina Duranta vienību. Karijs uzvarētāju labā guva 50 punktus, trāpot 16 no 27 izpildītajiem tālmetieniem.

Līdz šim NBA Visu zvaigžņu spēles rekords vienam spēlētājam bija deviņi trāpīti tālmetieni - 2016. gadā tas izdevās Polam Džordžam.

Karijs bija tuvu rezultativitātes rekorda labošanai. 2017. gadā Entonijs Deiviss guva 52 punktus.

2022. gada NBA Visu zvaigžņu spēles vērtīgākā spēlētāja balvu, kas nodēvēta Kobes Braianta vārdā, ieguva Karijs.

Karijs sasniedza jaunus rekordus NBA Visu zvaigžņu spēlē realizētos tālmetienos ceturtdaļā (6), puslaikā (8) un visā mačā (16).

Lebrona komandā Janis Adetokunbo guva 30 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, savukārt pats Džeimss atzīmējās ar 24 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

13 punktus guva Dariuss Gārlands, pa 10 pievienoja Nikola Jokičs, Džerets Alens un Demars Derouzens, astoņus iemeta Luka Dončičs, seši punkti Freda Vanvlīta kontā, divi punkti Džimija Batlera rēķinā, bet Kriss Pols traumas dēļ spēlēja tikai divas minūtes.

Durants savai komandai nepalīdzēja traumas dēļ. Zaudētāju sastāvā Džoels Embīds guva 36 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. 20 punktus iemeta Devins Bukers, 18 pievienoja Lamelo Bols, ar 17 izcēlās Dežonte Marejs.

13 punkti Trē Janga kontā, 12 un 10 iemeta attiecīgi Zeks Lavīns un Endrū Viginss, deviņi punkti Karlam Entonijam Taunsam, astoņi punkti Džeisona Teituma rēķinā, pa sešiem punktiem guva Rūdijs Gobērs un Dža Morants, bet pieci punkti Krisam Midltonam.

Lebrons Džeimss 18. reizi piedalījās NBA Visu zvaigžņu spēlē. Tikpat dalības reižu ir arī traģiski bojā gājušā Kobes Braianta kontā, bet rekordists ar 19 šādiem mačiem ir Karīms Abduls-Džabars.

2021.gadā zvaigžņu spēlē Lebrona Džeimsa komanda ar 170:150 (40:39, 60:41, 46:45, 24:25) pārspēja Kevina Duranta vienību.

Nākamgad Zvaigžņu spēle paredzēta Soltleiksitijā, bet vēl pēc gada - Indianapolisā.