Reizniece-Ozola aicina pārskatīt FIDE attiecības ar sponsoriem no Krievijas

LETA
Reizniece-Ozola aicina pārskatīt FIDE attiecības ar sponsoriem no Krievijas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
FIDE rīkotājdirektore Dana Reizniece-Ozola
FIDE rīkotājdirektore Dana Reizniece-Ozola Foto: Paula Čurkste/LETA

Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rīkotājdirektore un valdes priekšsēdētāja vietniece Dana Reizniece-Ozola aicina organizāciju pārskatīt attiecības ar sponsoriem no Krievijas.

FIDE Padome piektdien lēma, ka Krievijā šogad nenorisināsies 44. šaha olimpiāde, tajā skaitā sacensības personām ar invaliditāti, kā arī tur netiks aizvadīts FIDE kongress.

Reizniece-Ozola sociālajā vietnē "Facebook" raksta, ka apstākļos, kuros Krievija īsteno brutālu uzbrukumu Ukrainai, tā nedrīkst rīkot šaha pasākumus un sacensības.

"Šajos apstākļos arī aicinu savus kolēģus pārskatīt attiecības ar sponsoriem un pārcelt FIDE operatīvo darbību no Krievijas," teikts Reiznieces-Ozolas paziņojumā.

Viņa arī uzsver, ka Krievijas militārais uzbrukums Ukrainai ir nosodāms un šādai rīcībai nav nekādu attaisnojumu.

FIDE oficiālie partneri ir vairākas Krievijas kompānijas - Krievijas dabasgāzes koncerns "Gazprom", kalnrūpniecības uzņēmums "Norilsk Nickel", minerālmēslu ražotājs "Phosagro" un juridisko pakalpojumu uzņēmums "ALRUD".

Savukārt FIDE prezidents ir Arkādijs Dvorkovičs, kuru 2018.gada sākumā ASV iekļāva Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvināto personu sarakstā.

Dvorkovičs no 2012. līdz 2018.gadam bija Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieks. Tāpat viņš ieņēmis vēl vairākus augstus amatus Krievijas valsts pārvaldē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu