Ukrainas titulētais cīkstonis Beleņuks negrasās pamest Kijevu

LETA
Ukrainas titulētais cīkstonis Beleņuks negrasās pamest Kijevu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Žans Beleņuks
Žans Beleņuks Foto: Reuters/ScanPix

Titulētais Ukrainas cīkstonis Žans Beleņuks negrasās pamest Kijevu, ziņu aģentūrai DPA atklāja sportists.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Beleņkuks cenšas palīdzēt Kijevas iedzīvotājiem. Viņš ir ne tikai atlēts, bet arī Augstākās radas deputāts, ievēlēts no Ukrainas valdošās partijas "Tautas kalps".

"Ir svarīgi parādīt cilvēkiem, ka esam kopā ar viņiem un nebēgam. Mums viņi jāaizsargā. Es nebaidos, lai gan kā politiķis varbūt esmu vairāk apdraudēts," stāstīja Beleņuks.

Viņš atklāja, ka cenšas pēc iespējas vairāk palīdzēt Ukrainas galvaspilsētas iedzīvotājiem un solīja Kijevā palikt tik ilgi, cik vien būs iespējams.

"Daudzi cilvēki mani pazīst un vēršas ar lūgumiem. Viņi lūdz pēc ieročiem, medicīnas precēm un pārtikas," atzina Beleņuks.

Ukrainas iedzīvotāji jūtot palīdzību no citām valstīm, taču atbalstam esot jāturpinās. "Esam stipri, bet nezinām, cik ilgi spēsim tā izturēt," teica 31 gadu vecais sportists.

Beleņuks pērn Tokijā tika kronēts par olimpisko spēļu čempionu grieķu-romiešu cīņā svara kategorijā līdz 87 kilogramiem. Ukrainas sporta preses asociācija viņu atzina par 2021.gada labāko Ukrainas sportistu.

Beleņuks ir arī divkārtējs pasaules čempions un trīskārtējs Eiropas čempions.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu