Video ⟩ Ķēniņa vārti palīdz "Lousanne" iekļūt NL ceturtdaļfinālā

Ronalds Ķēniņš
Ronalds Ķēniņš Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas uzbrucējs Ronalds Ķēniņš otrdien guva vārtus Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlē, palīdzot "Lausanne" svinēt panākumu savā laukumā un iekļūt ceturtdaļfinālā.

Lausanne mājās ar 5:1 (1:1, 0:0, 4:0) pieveica "Ambri-Piotta" komandu, "pre play off" sērijā līdz diviem panākumiem uzvarot ar 2-1.

Izšķirošajā spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā vadībā izvirzījās viesi, taču turpinājumā vārtus guva vien "Lousanne". Divreiz ar precīziem metieniem tukšos vārtos izcēlās Jirži Sekačs, bet Ķēniņš bija precīzs pēdējā minūtē, panākot 5:1.

Kopumā Latvijas uzbrucējs laukumā pavadīja 17 minūtes un 42 sekundi, no kurā četras minūtes un sešas sekundes vairākumā. Latvietis četrreiz meta pa vārtiem, uzvarēja vienīgajā iemetienā un maču noslēdza ar +/- rādītāju +1.

Sērijā pret "Ambri-Piotta" latviešu uzbrucējs līdz šim mačam pie rezultativitātes punktiem nebija ticis.

Ceturtdaļfinālā "Lousanne" pretiniece būs "Fribourg-Gotteron", kas regulārajā čempionātā ieņēma otro vietu.

Sērijā līdz četrām uzvarām pirmais mačs notiks 25.martā.

Iepriekšējā sezonā Nacionālās līgas turnīra finālā Ženēvas "Servette" piekāpās "Zug" hokejistiem.