Latvijas futbolistes piedzīvo dramatisku zaudējumu PK kvalifikācijas mačā

Latvijas izlases futbolistes
Latvijas izlases futbolistes Foto: Latvijas Futbola federācija (LFF)

Latvijas sieviešu futbola izlase sestdien 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēle izbraukumā ar rezultātu 2:3 (1:0) piekāpās Luksemburgai, pretiniecēm uzvaru izraujot otrā puslaika kompensācijas laikā.

Latvijas izlases labā abus vārtus guva Renāte Fedotova.

Mačam bija jānotiek piektdien, bet slikto laikapstākļu dēļ tas tika pārcelts uz sestdienu.

Spēles 29.minūtē pēc stūra sitiena izspēles Fedotova aktīvi soda laukumā nospēlēja pret pretinieci, neļaujot viņai izraidīt bumbu, un panāca 1:0. Otrā puslaika otrajā minūtē Fedotova saņēma piespēli apmēram desmit metrus pretī vārtiem un dubultoja latviešu pārsvaru.

Tiesa, trīs minūtes vēlāk Žuana Lourēnsu Magelāna pēc latviešu kļūdas savā laukuma pusē izgāja viena pret Eniju Annu Vaivodi un apspēlēja latviešu vārtsardzi - 1:2. Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Emija Tompsone pēc stūra sitiena ar galvu raidīja bumbu mērķī un izlīdzināja rezultātu.

Kompensācijas laika pirmajā minūtē Karlīna Miksone saņēma otro dzelteno kartīti mačā un tika noraidīta no laukuma. Ar to gan viešņu nedienas nebeidzās, jo turpinājumā Sandra Voitāne nerealizēja 11 metru soda sitienu, trāpot pa pārliktni, bet kompensācijas laika piektajā minūtē pretinieces atņēma bumbu laukuma vidusdaļā un uzbrukuma noslēgumā Tompsone ar sitienu aiz soda laukuma robežas raidīja bumbu mērķī - 3:2 Luksemburgas labā.

Otrdien latvietes izbraukumā mēros spēkus ar Austriju.

D apakšgrupā līdere ar 21 punktu septiņās spēlēs ir Anglija, tālāk ar 16 punktiem ir Austrija, 13 iekrājusi Ziemeļīrija, seši punkti sešos mačos ir Luksemburgai, trīs Ziemeļmaķedonijai, bet Latvija pēc sešiem dueļiem joprojām cīnās bez punktiem.

Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz finālturnīru Austrālijā un Jaunzēlandē.

Eiropas konfederācijas zonai šoreiz paredzētas 11 vietas finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 pasaules spēcīgākās izlases.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas aprīļa spēlēm:

vārtsardzes: Enija Anna Vaivode ("P 18 IK", Zviedrija), Lolita Krasnosjolova ("Rīga"), Madara Matrevica ("Metta");

aizsardzes: Anastasija Ročāne ("Medyk Konin", Polija), Ligita Tumāne ("ASD Spezia", Itālija), Sandra Voitāne ("IBV Vestmannaeyja", Islande), Arta Luīze Lubiņa, Sofija Gergeležiu (abas - "Rīga"), Kristīne Evelīna Lodziņa ("Metta"), Kristiāna Zacmane ("Auda");

pussardzes: Karlīna Miksone ("KKPK Medyk Konin", Polija), Selga Penelope Vitmore ("Super Nova"), Viktorija Zaičikova ("IBV Vestmannaeyja", Islande), Anna Kristīne Gornela ("Dornbirn", Austrija), Renāte Fedotova ("Pink Bari", Itālija), Liāna Rožaščonoka ("Rīga"), Nikola Brahmane ("Auda"), Nelle Treimane ("Metta");

uzbrucējas: Olga Ševcova ("IBV Vestmannaeyja", Islande), Katrīna Loreta Gregorio ("Lugano-2", Šveice), Tatjana Baličeva (SPG/"Altach"/"Vorderland", Austrija).