Prūsis turpinās vadīt bobsleja izlasi; Ķibermanis, visticamāk, izlaidīs nākamo sezonu

Prūsis turpinās vadīt bobsleja izlasi; Ķibermanis, visticamāk, izlaidīs nākamo sezonu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Sandis Prūsis
Sandis Prūsis Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Sandis Prūsis turpinās vadīt Latvijas bobsleja izlasi, bet ceļgala problēmu dēļ, visticamāk, nākamo sezonu izlaidīs Latvijas izlases pirmais pilots Oskars Ķibermanis, pirmdien apliecināja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Olimpiskais čempions Oskars Melbārdis šosezon paziņoja par sportista karjeras beigām. Savukārt Pekinas olimpisko spēļu piektās vietas ieguvējam četriniekos Oskaram Ķibermanim, visticamāk, būs nepieciešama ceļgala operācija.

Tas nozīmē, ka šobrīd Prūsim un viņa komandai būtībā darbs ir jāsāk no sākuma.

"Paliek visa iepriekšējā treneru komanda," apstiprināja Ekmanis, piebilstot, ka dzimtenē strādāt ir vislabāk.

"Ķibermanim, iespējams, būs nepieciešama operācija," apliecina Ekmanis, apstiprinot LBSF jau iepriekš publicēto informāciju, ka pēc tās bobslejistam varētu nākties izlaist visu 2022./2023. gada sezonu.

Oskars Ķibermanis
Oskars Ķibermanis Foto: Viesturs Lācis / bobslejs.lv

Sestdien notikušajā bobslejistu atlasē Murjāņos ir noskatīti seši potenciāli bobslejisti.

"Auguma parametri kandidātiem ir labi. Pēdējos gados nevienu gatavu bobslejistu neesam dabūjuši, taču mūsu sagatavošanas sistēma ļauj puišiem sasniegt pasaules klases standartus," par papildinājumu saka LBSF ģenerālsekretārs.

Viņš atgādina, ka pirms sezonas tiks veikta vēl vismaz viena kandidātu atlase, kā arī izsaka nožēlu, ka atlasē nav atrasts neviens jaunietis ar potenciālu skeletonā.

Šobrīd vēl nav publicēts nākamās sezonas starptautisko sacensību kalendārs. Tāpēc nav zināms, vai kādas no sacensībām norisināsies Siguldas trasē.

"Pieļauju domu, ka ASV un Kanādai, kur jau divus gadus nav notikuši Pasaules kausa mači, tiks atdots parāds. Ja mums dos kādas sacensības, vienmēr esam gatavi rīkot," saka Ekmanis.

Viņš atgādina, ka aktuāls ir arī ģeopolitiskais jautājums.

Marta sākumā LBSF nosūtīja vēstuli Starptautiskajai Bobsleja un Skeletona federācijai (IBSF) un visām tajā iekļautajām nacionālajām federācijām, Krievijas kara Ukrainā dēļ atsakoties sacensties ar Krievijas sportistiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu