Video ⟩ "Kings", "Blues", "Maple Leafs" un "Bruins" nonāk uzvaras attālumā no Stenlija kausa nākamās kārtas

Losandželosas "Kings", Sentluisas "Blues", Toronto "Maple Leafs" un Bostonas "Bruins" komandas otrdien nonāca vienas uzvaras attālumā, lai sasniegtu Stenlija kausa izcīņas nākamo kārtu.

Visas četras vienības savu konferenču ceturtdaļfināla sērijās līdz četrām uzvarām panākušas 3-2.

"Kings" Rietumu pirmās kārtas piektajā mačā viesos ar rezultātu 5:4 (1:0, 2:1, 1:3, 1:0) papildlaikā uzvarēja Edmontonas "Oilers".

Viesiem pagarinājumā vajadzēja vien 72 sekundes, lai noslēgtu maču. Adrians Kempe apslidoja pretinieku aizsargu un pēc nonākšanas vienatnē pret Maiku Smitu raidīja ripu vārtos.

Kempe guva vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli ari pamatlaikā. Edmontoniešiem divus vārtus guva Leons Draizaitls, bet Konors Makdeivids atzīmējās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Džonatans Kviks uzvarētāju vārtos tika galā ar 24 metieniem, bet pretējā laukuma pusē Smits neitralizēja 38 ripas.

Vēl Rietumos Sentluisas "Blues" izbraukumā ar 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) uzvarēja Minesotas "Wild".

"Blues" rindās ar "hat-trick" izcēlās Vladimirs Tarasenko, visus trīs vārtus gūstot trešajā periodā. "Wild" abus vārtus guva pirmajā periodā, kad ripas "cietoksnī" ieraidīja šīs Stenlija kausa izcīņas rezultatīvākais spēlētājs Kirils Kaprizovs.

Austrumos Toronto "Maple Leafs", atstājot ārpus pieteikuma latviešu aizsargu Kristiānu Rubīnu, mājās uzvarēja pēdējo divu sezonu čempioni Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4:3 (0:2, 1:0, 3:1).

Zaudējot nākamajā spēlē, Tampas vienība noliks čempiones pilnvaras. Toronto vienība pēdējo reizi otro kārtu sasniedza 2004.gadā.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām uzvaras vārtus guva Ostons Metjūss. Viljams Nīlanders uzvarētāju rindās atzīmējās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Visbeidzot Karolīnas "Hurricanes" savā laukumā bija pārāka pār Bostonas "Bruins" ar rezultātu 5:1 (2:0, 1:0, 2:1).

"Hurricanes" komandā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās debitants Sets Džerviss, bet vārtsargs Anti Rānta atvairīja 34 metienus.

Šajās sērijās sestās spēles notiks ceturtdien.

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Tampabejas "Lightning" ar rezultātu 4-1 uzvarēja Monreālas "Canadiens".