Bobslejā un skeletonā notiks jauno sportistu papildu atlase

Bobslejā un skeletonā notiks jauno sportistu papildu atlase
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Siguldas bobsleja un kamaniņu trase
Siguldas bobsleja un kamaniņu trase Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Jauno sportistu papildu atlase bobslejā un skeletonā notiks 28. maijā, piektdien ziņo Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Atlase Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā sāksies plkst. 12.

Uz bobslejistu atlasi tiek aicināti spēcīgi, ātri un ambiciozi jaunieši, vēlams no 16 līdz 26 gadu vecumam, kuru augums ir vismaz 1,75 metri.

Bonuss būs kandidātu spēja 30 metrus gaitā veikt vismaz 3,2 sekundēs.

Bobsleja atlases testu programmā būs 30 metru skrējiens gaitā un bobsleja trenažiera stumšana.

Tāpat tiek meklēti arī jauni talanti skeletonā. Īpaši tiks gaidīti jaunieši un jaunietes, kas sasnieguši 14 gadu vecumu.

"Šis ir īstais brīdis sevi apliecināt testos. Tiek veidota jauna komanda ar jauniem atlētiem, no kuriem spēcīgākajiem ir reālas cerības būt olimpiskajā komandā 2026. gadā," atlasi komentē Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

"Tikko noslēdzās iepriekšējais olimpiskais cikls, citu valstu līderi jau ir paziņojuši par karjeras beigām, kas nozīmē paaudžu maiņu arī konkurentu nometnēs. Tāpēc ir īstais brīdis arī mūsu jaunajiem sportistiem pieteikt savas ambīcijas šajā sporta veidā," pauž Prūsis.

Pirmajā atlasē aprīļa beigās Murjāņos tika noskatīti seši potenciāli bobslejisti, taču netika atrasts neviens jaunietis ar potenciālu skeletonā.

Latvijas bobsleja komandas mērķis nākamajā sezonā ir nokomplektēt četras četrinieku ekipāžas, lai vienlaicīgi varētu startēt gan Pasaules kausa, gan Eiropas kausa posmos.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu