Video ⟩ Bertāns palīdz "Mavericks" izcīnīt pirmo uzvaru sērijā pret "Warriors"

Dāvis Bertāns guva piecus punktus, palīdzot Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt pirmo uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences finālsērijā.

"Mavericks" basketbolisti savā laukumā ar 119:109 (28:24, 34:23, 37:23, 20:39) pieveica Goldensteitas "Warriors", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-3.

Bertāns laukumā pavadīja 10 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus (1p. 0/0, 2p. 1/2, 3p. 1/4), savāca piecas atlēkušās bumbas zem groziem, veica vienu rezultatīvu piespēli un maču pabeidza ar +/- rādītāju -2.

Dalasas līderis Luka Dončičs iemeta 30 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un veica deviņas rezultatīvas piespēles. Dorians Finijs-Smits guva 23 punktus, Redžijs Buloks pievienoja 18.

"Warriors" labā 20 punktus iemeta Stefans Karijs, 17 punkti Džonatanam Kumingam, bet Džordanam Pūlam 14 punkti.

Trešās ceturtdaļas beigās mājinieku pārsvars sasniedza 29 punktus. Ceturtajā ceturtdaļā "Warriors" izdevās rezultāta starpību samazināt līdz astoņiem punktiem (102:110), bet tuvāk "Mavericks" sāncensi nelaida.

Maču klātienē "American Airlines Center" noskatījās 20 810 skatītāju.

Sērijas piekto spēli, kas var būt pēdējā, komandas aizvadīs agrā piektdienas rītā (pēc Latvijas laika) Sanfrancisko.

Nevienai NBA komandai vēl nav izdevies uzvarēt sērijā, atrodoties iedzinēja statusā 0-3.

Dalasieši konferences finālsērijā iekļuvuši pirmo reizi kopš 2011. gada. Pirmajā kārtā viņi ar 4-2 uzveica Jūtas "Jazz", bet otrajā ar 4-3 bija pārāki pār regulārā turnīra spēcīgāko komandu Fīnksas "Suns".