Video un foto ⟩ Čehijas hokejisti kļūst par pirmajiem pusfinālistiem

Čehijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien kā pirmā nodrošināja vietu Somijā notiekošā pasaules čempionāta pusfinālā.

Čehija Helsinkos ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) guva virsroku pār Vāciju.

Jau pirmajā minūtē vācieši nonāca mazākumā, ko trešajā minūtē vārtu guvumā materializēja Davids Pastrņāks, noslēdzot izspēli ar metienu tukšā vārtu stūrī. Vēlāk čehi tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā un trešdaļas vidū Romāns Červenka izpildīja precīzu metienu no asa leņķa - 2:0.

Arī trešos vārtus čehi guva vairākumā - otrā perioda 13. minūtē no iemetienu apļa ripu vārtos trieca Davids Krejči.

Trešā perioda vidū noraidījumu nopelnīja Tomāšs Kundrāteks, un vācieši nomainīja vārtsargu Filipu Grūbaueru pret sesto laukuma spēlētāju. Divu minūšu laikā bīstami momenti izveidoti netika, taču ripa palika zonā, un, joprojām spēlējot bez vārtsarga, Vācija 1:3 panāca pēc Morisa Zeidera metiena no zilās līnijas.

Tūlīt vienatnē pret Grūbaueru izgāja uzreiz divi čehu uzbrucēji - Pastrņāks un Davids Krejči, taču par epizodes uzvarētāju kļuva vācu vārtsargs.

17. minūtē otrreiz spēlē pa vārtu konstrukciju trāpīja Lukass Reihels, ripai pēc viņa metiena no vārtu priekšas trāpot pa pārliktni.

4:1 Čehija panāca minūti un 50 sekundes pirms spēles beigām, tukšos vārtos ripu raidot Jirži Smejkalam.

Červenka un Krejči sakrāja pa trim (1+2) rezultativitātes punktiem, bet Pastrņāks - divus (1+1) punktus.

Vārtos Karels Vejmelka atvairīja 21 no 22 metieniem, bet Vācijas vārtos Grūbauers tika galā ar 20 no 23 metieniem.

Otrā pusfinālā Tamperē tiekas Kanāda un Zviedrija.

Plkst. 20.20 Helsinkos tiksies Šveice ar ASV, bet Tamperē būs Somijas un Slovākijas duelis.

Latvijas valstsvienība B grupā Tamperē ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs ieņēma piekto vietu, finišējot desmitajā vietā čempionātā un izslēgšanas cīņās neiekļūstot.

2022. gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29. maijam.