Bagatskis: Ukrainas situācijā par mājas pilsētu izvēlējāmies Rīgu

LETA
Bagatskis: Ukrainas situācijā par mājas pilsētu izvēlējāmies Rīgu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukrainas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas un Ukrainas valstsvienību gatavību 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēm.
Ukrainas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas un Ukrainas valstsvienību gatavību 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēm. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ukrainas valstsvienībai, kas aizvadīs 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēli Rīgā, būs nepieciešams atbalsts tribīnēs, trešdien preses konferencē teica Ukrainas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Ukrainas vīriešu basketbola izlase 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē 1.jūlijā "Arēnā Rīga" stāsies pretī Gruzijas basketbolistiem.

"Pēc situācijas Ukrainā par mājas arēnu un pilsētu mēs izvēlējamies Rīgu," stāstīja Bagatskis. "Aizvadījām treniņnometni Rīgā. Vajadzēja izvērtēt pāris tuvākos spēlētājus, kas ir Ukrainas basketbola nākotne. Tad bijām treniņnometnē Itālijā un aizvadījām divas spēles Portugālē."

Ukrainas izlase pārbaudes spēlēs Portugālē ar 75:61 uzvarēja Slovākiju, bet otrajā mačā ar 76:77 piedzīvoja neveiksmi pret mājinieci Portugāli.

"Esot Portugālē saņēmām labas ziņas, ka var pievienoties [Svjatoslavs] Mihaiļuks un ir nokārtotas visas formalitātes ar NBA. Otrs NBA pārstāvis diemžēl nevarēja pievienoties personīgu iemeslu dēļ," teica Latvijas speciālists.

Pirmajā Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē Ukrainas izlase piekāpās Gruzijai ar 83:88, taču Bagatskis izcēla, ka tas nenozīmē, ka arī šoreiz būs tāds pats iznākums.

"Piektdienas spēlei šajā brīdi esam gatavi tik, cik vien varam būt, jo visi kopā esam aizvadījuši četrus treniņus," viņš teica "Komandā fiziskās sagatavotības ziņā visi spēlētāji ir savādākā līmenī. Pēc nometnēm un spēlēm ir kaut kāds vienots spēles zīmējums. Spēles ritms ir atrasts, ko vajag saglabāt pa šīm nedēļām. Ja Latvija jau ir nodrošinājusi vietu otrajā kārtā, tad mums viss vēl ir priekšā."

Viņš arī izcēla, ka cer, ka uz šiem mačiem ieradīsies skatītāji, kas atbalstīs Ukrainas basketbolistus. "Gruzija nav vienkāršs pretinieks, viņi ir gudra komanda. Mums noderēs sestais laukuma spēlētājs un gribētos, lai tribīnēs būtu atbalsts," piebilda treneris.

Bagatskis, kurš vada Ukrainas vīriešu basketbola izlasi kopš 2019.gada, norādīja, ka joprojām Latvijā uzturas daudzi Ukrainas bērni ar ģimenēm, taču ir arī cilvēki, kas nolemj atgriezties dzimtenē.

"Tagad mainās situācija, un ir tādi cilvēki, kas brauc atpakaļ uz Ukrainu. Mēģinām aktivizēt visas palīdzības iespējas. Tikāmies ar ministriju un izmantojām visus iespējamos kontaktus," atklāja treneris. "LBS paveica milzīgu darbu, īpaši pirmajā posmā, kad atbraucām. Sākot ar izmitināšanu, kamēr spēlētāji atrod jaunas darba vietas, bet tagad arī uzturēšanās viesnīcā. Sports ir arī bizness, tāpēc ceram, ka ar šo spēli varam atgūt kādus līdzekļus."

Pēc spēles pret Gruziju Ukraina 4.jūlijā izbraukumā spēkosies ar Ziemeļmaķedoniju, noslēdzot kvalifikācijas posmu 7.jūlijā Rīgā pret Spāniju.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu