Dāmu volejbola izlase sākusi gatavošanos EČ kvalifikācijai

LETA
Dāmu volejbola izlase sākusi gatavošanos EČ kvalifikācijai
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas dāmu volejbola izlase.
Latvijas dāmu volejbola izlase. Foto: Latvijas Volejbola federācija

Latvijas sieviešu izlase Itālijas speciālista Danieles Mario Kaprioti vadībā 16 volejbolistu sastāvā pirmdien uzsāka treniņnometni, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Daļu izlases dalībnieču Kaprioti ir redzējis U-21 izlases rindās, kopā ar to dodoties uz U-21 Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, kā arī iepriekšējās divas nedēļas jau strādājot ar izlases kandidātēm.

"Mēs sākam trenēties 16 volejbolistu sastāvā, taču kandidāšu saraksts varēja būt arī lielāks. Vairākas spēlētājas dažādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties izlases darbā, tai skaitā ASV spēlējošās Marta Levinska un Irbe Lazda, kurām jau jūlijā jābūt augstskolās un augustā sākas sezona," skaidro vienības galvenais treneris Kaprioti, kurš uzsver perfekto izlases treniņu vietu Rīgas Volejbola skolā, kur ir viss darbam nepieciešamais.

"Vairākas 2005./2007. gadā dzimušās meitenes ir pavisam tuvu izlasei un varētu būt šīs izlases daļa. Kopā ir apmēram 30 interesantas spēlētājas, kuras varētu iesaistīties izlases darbā. Mums ir jāņem vērā, ka izlases veidošana ir ilgs process," par kandidātēm saka treneris.

Jau otrdien izlase dodas uz Poliju, lai tur aizvadītu pirmās divas no sešām oficiālajām pārbaudes spēlēm ar spēcīgo Polijas U-21 izlasi, kas ir kvalificējusies Eiropas čempionāta finālturnīram. Savukārt augustā Latvijā viesosies Igaunijas B izlase un Austrijas valstsvienība.

Runājot par mērķiem, Kaprioti izceļ spēlētāju iepazīšanas nepieciešamību, spēlētāju iepazīstināšanu ar savu spēles redzējumu un uzdevumu volejbolistēm ļaut saprast, ka viņas var spēlēt volejbolu ar savu tehnisko arsenālu.

"Interesanta grupa. Ja Slovākijai visas spēlētājas būs ierindā, tā izskatās pēc grupas spēcīgākās komandas. Spānietes zina, kā jāspēlē volejbols, pat ja viņas dažreiz nav tik garas kā pasaules klases izlasēs. Un Dānija pēdējos desmit gados ir ļoti progresējusi. Šī ir komanda, ko mēs varam mēģināt "aizķert". Mūsu uzdevums ir mēģināt spēlēt volejbolu šajā grupā," par pretiniecēm un pašu izredzēm kvalifikācijas turnīrā saka Kaprioti.

Kaprioti darbā palīdz treneri Andrejs Odinokovs un Inguna Minusa, fiziskās sagatavotības treneris Atiljo Rudžeri no Itālijas, fizioterapeits no Somijas Roni Antero Rekola un statistiķis Mareks Makimovs, bet komandas menedžeris ir Kristaps Čerņavskis.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā kvalifikācijas grupā ielozēta kopā ar Dāniju, Slovākiju un Spāniju.

20. augustā Latvija pirmo spēli aizvadīs Slovākijā, 24. augustā uzņems Dāniju, 27. augustā viesosies pie Spānijas, ar kuru 4. septembrī uzsāks otro riņķi savā laukumā. 7.nseptembrī Latvijas volejbolistes spēlēs Dānijā, bet kvalifikācijas turnīru noslēgs 11. septembrī savā laukumā ar Slovākiju.

Finālturnīrā iekļūst 12 komandas - sešu grupu pirmo divu vietu ieguvējas. Labāko komandu vidū dalību jau nodrošinājušas četras rīkotājvalstis - Itālija, Vācija, Beļģija un Igaunija, kā arī astoņas labākās vienības pēc 2021. gada sacensību rezultātiem - Serbija, Turcija, Nīderlande, Polija, Krievija, Francija, Zviedrija un Bulgārija. Tā kā Krievijas komandas iebrukuma Ukrainā dēļ ir atstādinātas no starptautiskajām sacensībām, par šo vietu finālturnīrā lēmums vēl ir gaidāms.

Izlases kandidāšu saraksts:

diagonālās spēlētājas - Vlada Pridatko un Megija Dambrehte;

pirmā tempa spēlētājas - Lāsma Ozola, Anna Rīta, Anželika Ivanova un Junora Vagele;

cēlājas - Elza Reknere un Elvita Dolotova;

otrā tempa spēlētājas - Paula Nikola Ņečiporuka, Anija Jurdža, Petra Ņečiporuka, Kristīne Leskinoviča un Adelīna Gerliņa;

"libero" pozīcijas spēlētājas - Kristīne Kramēna, Liene Šimkuse un Megija Grundmane.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu