Lomažs: Mēs turpinām progresēt kā komanda

Lomažs: Mēs turpinām progresēt kā komanda
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Rihards Lomažs
Rihards Lomažs Foto: FIBA.com

Latvijas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa kvalifikācijā turpina progresēt katrā ciklā, neskatoties uz to, kāds ir vienības sastāvs, pirmdien teica Latvijas izlases spēlētājs Rihards Lomažs.

Latvijas izlases kandidātu lokā pirms Pasaules kausa kvalifikācijas otrās kārtas mačiem izdevies pulcēt gandrīz visus labākos Latvijas basketbolistus, tai skaitā arī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošos Kristapu Porziņģi un Dāvi Bertānu.

Lomažs norādīja, ka šobrīd valstsvienībā ir patīkama gaisotne, jo visi spēlētāji ir motivēti palīdzēt komandai.

"Ļoti labs un patīkams noskaņojums, un ir tiešām liels prieks, ka beidzot esam labākajā sastāvā," teica basketbolists. "Ir tikai pirmā diena un valda ļoti pozitīva atmosfēra gan laukumā, gan ģērbtuvē."

Lomažs ir viens no četriem spēlētājiem, kuri piedalījušies visās Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs. Viņš laukumā devās laukumā visās sešās pirmās kvalifikācijas kārtas spēlēs, kurās vidēji izcēlās ar 17,2 gūtajiem punktiem. Viņaprāt, visai komandai, ieskaitot arī pirmskvalifikācijas posmu, ir izdevies progresēt, katrā mačā parādot labāku sniegumu.

"Domāju, ka esam spēruši uz priekšu lielus soļus kā komanda," izcēla Lomažs. "Ar katru treniņu, spēli un arī ciklu mēs paliekam daudz labāki kā komanda. Neatkarīgi no sastāva, mēs turpinām progresēt kā komanda, un par to arī ir liels prieks. Kopā šobrīd ir ļoti viegli un patīkami spēlēt."

Latvijas izlase šajā sabraukumā Pasaules kausa kvalifikācijas otro kārtu sāks ar mačiem pret Turciju un Lielbritāniju. Lomažs nenoliedza, ka šie mači būs īpaši atbildīgi, jo nepieciešams saglabāt līderpozīcijas savā apakšgrupā, lai pārliecinoši nodrošinātu vietu Pasaules kausā.

Foto: Latvijas basketbola izlases atklātais treniņš "Arēnā Rīga"

"Sākumā mums pašiem ir nedaudz jāsaspēlējas, un jābūt gataviem. Treneris [Luka Banki] ir uzsvēris to, cik svarīgi ir noturēties pirmajiem, jo pašlaik mēs esam dalītā pirmajā vietā. Ja šajā ciklā mēs to izdarīsim, tad viss būs kārtībā," basketbolists ieskicēja valstsvienības galvenā trenera Lukas Banki uzdevumus šim kvalifikācijas posmam.

Latvijas valstsvienība 25. augustā "Arēnā Rīga" aizvadīs Pasaules kausa kvalifikācijas maču pret Turciju, bet 28. augustā izbraukumā stāsies pretī Lielbritānijai. Savukārt pirms tam vēl 19. augustā savā laukumā paredzēta pārbaudes spēle pret Igauniju.

 

Latvijas valstsvienība 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra otro posmu sāk ar pozitīvu bilanci (3-1), I grupā dalot pirmo vietu ar Grieķijas izlasi. Seko Turcija, Beļģija (abām 2-2), Serbija un Lielbritānija (pa 1-3). Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas no sešām.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu