Pauls Jonass nepiedalīsies Nāciju kausā ASV

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Pauls Jonass
Pauls Jonass Foto: Standing Construct Husqvarna Factory Racing

Latvijas komanda būs pārstāvēta septembrī ASV notiekošajā Nāciju kausā motokrosā, tomēr startēs bez potenciālā līdera Paula Jonasa, otrdien norādīja Latvijas Motosporta federācija (LAMSF) prezidents Mārtiņš Lazdovskis.

"Jā, esam izlēmuši startēt, un komandā būs Kārlis Sabulis, Toms Macuks un Kārlis Alberts Reišulis," pastāstīja Lazdovskis.

"Pašlaik norit sarunas ar vairākām ASV komandām par tehnikas īri," norāda LAMSF prezidents. "Savu tehniku uz turieni sūtīt ir pārāk dārgi."

Kā atzīst Lazdovskis motociklu un pārējo nepieciešamo lietu nosūtīšana uz ASV izmaksātu vairākus desmitus tūkstošu ASV dolāru, kas priekš federācijas budžeta "ir pārāk dārgi".

"Programma minimums ir iekļūšana finālsacensībās," par komandai izvirzītajiem mērķiem pastāstīja LAMSF prezidents. "Maksimums - cīņa par desmitnieku."

Plānots, ka Latvijas komanda uz ASV dosies nedēļu pirms Nāciju kausa izcīņas sākuma.

Motokrosa prestižākās izlašu sacensības solo klasēs šogad norisināsies 24. un 25. septembrī Bjūkenenā, Mičigana štatā, ASV. Šajā trasē sacensības norisinājās arī pirms četriem gadiem un toreiz Latvija pirmo reizi 19 gadu laikā nepiedalījās Nāciju kausa izcīņā.

Pērn Latvijas izlase ar Sabuli, Mairi Pumpuru un Macuku sastāvā Itālijā notikušajā Nāciju kausā izcīnīja 15. vietu.

Latvijas pārstāvis par Nāciju kausa izcīņas čempionu vienīgo reizi kļuvis 1968.gadā, kad to PSRS izlases sastāvā spēja paveikt Arnis Angers. Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 2019. gadā, kad izcīnīja astoto vietu.

Kopš 1990. gada Latvijas izlase Nāciju kausā motokrosā ir startējusi 27 reizes.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu