Cipuļa ekipāža devītā EK posmā. Pēc negadījuma trasē ierodas medikopters

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Sandis Prūsis (bobslejs.lv)

Eiropas kausa izcīņā bobslejā sezona turpinās ar kārtējo posmu sarežģītajā un bīstamajā Altenbergas trasē Vācijā. Dalībnieku pulks kupls, gandrīz trīs reizes vairāk nekā pasaules kausā Ziemeļamerikā, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija.

Šajā spēcīgajā konkurencē sezonas trešajā posmā Emīls Cipulis kopā ar Matīsu Mikni, Jēkabs Kalenda kopā ar Ivo Danu Kleinbergu. Pirmais brauciens netika sākotnēji līdz galam aizvadīts, jo notika smags negadījums, kurā cieta britu ekipāža Stenbridžs un Keijs. Vēlāk, pēc stundu ilgas pauzes, sacensības turpinājās.

Divu braucienu summā uzvarētāju godā Vācija, pilots Adams Amours. Otrais itālietis Baumgartners un trešais sezonas līderis vācietis Ilmans. Cipuļa divnieks devītajā vietā, Kalendas - 12. pozīcijā.

Vācu līderi brauc Pasaules kausā, bet bez viņiem arī Eiropā palikuši ļoti daudzi meistarīgi un pieredzējuši piloti. Starptautiskajā apritē pēc sezonas pauzes un savainojuma izārstēšanas (smaga ceļgala trauma) atgriezies Hanss Peters Hanighofers, kas ir Vācijas olimpisko kadru jeb spēcīgāko grupas sastāvā. Tieši Altenbergas trasē Hanighofers 2021.gadā ieguva bronzas medaļu pasaules čempionātā, viņš ir arī vairākkārtējs pasaules junioru čempions un stāvējis uz pjedestāla arī pasaules kausā. Šoreiz gan viņš tikai septītais pirmajā braucienā pēc lielās pauzes un dalītajā ceturtajā vietā divu braucienu summā.

Treniņos daudziem negāja viegli, sestdien trešajā braucienā krita arī Jēkaba Kalendas pilotētā ekipāža. Ieskaitot vēl treniņu nedēļu pirms tam, viņam esot bijuši trīs kritieni trasē. Svētdien jau vairākas ekipāžas izlaida treniņus, no mūsējiem Cipulis veica vienu, Kalenda - divus braucienus. Kalendam kopā ar Kleinbergu bija sestais starta numurs, Cipulim ar Mikni - desmitais.

Pirmajā braucienā Cipulim ar Mikni teicams starta ieskrējiens (otrs labākais), bet diemžēl jau pirmajā starta taisnē bobs atsitās pret apmali, tika zaudēts laiks. Pašās beigās vēl sanāca drifts trasē, un braucienā mūsu ekipāžai līdz ar to bija astotā pozīcija līdz brīdim, kad notika negadījums, un beigās - devītā.

Kalendam visai solīds pirmais brauciens, kas deva pirmajā braucienā devīto pozīciju līdz pārtraukumam un desmito pēc pirmā brauciena. Cipulim Kalenda pirmajā braucienā zaudēja 0,18 sekundes.

Altenbergā, kā vienmēr, bija arī vairāki kritieni, turklāt arī ļoti smagi, kā čehu un britu ekipāžām, pēc 19. ekipāžas sacīkstes pat tika pārtrauktas, kādam no sportistiem smags savainojums, trases teritorijā pēc cietušā ieradās pat ārkārtas medicīniskā dienesta helikopters.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Pat grūti teikt par tiem kritieniem, treniņos jau arī krita, bet tā ir Altenbergas ikdiena, šodien tomēr daudz vairāk un turklāt arī smagi, ja jau helikopters pat ir klāt. Visu pārtrauca, mums arī bija neziņa, kas notiks tālāk. Par braukšanu pirmajā - jā, Cipuļa ekipāža stipri trāpīja apmalē jau pēc starta, pēc tam vēl dažas nianses. Par Kalendu varu teikt, ka kopumā godam, ņemot vērā tos viņa kritienus iepriekš treniņos."

Iestājās ilgstoša pauze, vairāk nekā stundu, cietuši bija britu komandas braucēji Stenbridžs un Keijs. Nācās izsaukt pat ārkārtas medicīniskā dienesta helikopteru. Pēc tam gan sacīkstes turpinājās, taču pēdējiem pieciem nācās startēt krietni vēlāk. Pēc pirmā brauciena līderis bija vācu pilots Amours, par 0,01 sekundi atpalika itālietis Baumgartners un sezonas līderis vācietis Ilmans trešais.

Otrajā braucienā Amours pirmo vietu nosargāja. Daudziem brauciena laiki bija labāki nekā sākumā, arī Cipulim. Kopumā labs brauciens, kaut atkal iznāca drifts, šoreiz jau beigās, pēc apļa. Citi konkurenti gan arī brauca pietiekami stabili, un beigās Cipulim ar Mikni tā pati devītā pozīcija. Kalendas divnieks 12. vietā. Sandis Prūsis iznākumu visā šajā haotiskajā dienā ar daudziem kritieniem novērtēja kā normālu, Cipulim tā īsti labi neesot padevies arī aplis.

Pēc pirmajiem trim Eiropas kausu posmiem līderis ir vācu pilots Maksimilans Ilmans. Tūdaļ aiz viņa itālietis Baumgartners, trešais tagad Amours, ceturtais Tentea, piektais tagad Cipulis un Kalenda ir 11. pozīcijā

Jau rīt Altenbergā notiks vēl viens Eiropas kausa posms divniekiem, savukārt piektdien un sestdien būs četrinieku sacensības. Četriniekos līderis ar divām uzvarām pirmajos posmos tāpat Ilmans, savukārt Emīls Cipulis ar divām otrajām vietām bija pārliecinoši otrais, Jēkabs Kalenda septītais.

Līdz Jaunajam gadam Eiropā vēl būs arī trešais posms, Īglsas trasē Austrijā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu