Video ⟩ Murgs uz ledus - Merzļikins piedzīvo sakāvi pret Girgensona pārstāvēto "Sabres" (2)

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien piedzīvoja sakāvi Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā.

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda ar rezultātu 4:9 (0:6, 2:3, 2:0) savā laukumā piekāpās Bufalo "Sabres" vienībai, kurā spēlē uzbrucējs Zemgus Girgensons.

"Blue Jackets" vārtos spēli sāka soms Jonass Korpisalo, kuru Merzļikins nomainīja pēc septiņām nospēlētām minūtēm pie rezultāta 0:3. Jau pēc 12 sekundēm vārtus zaudēja arī laukumā nākušais Latvijas hokejists.

Pirmā perioda turpinājumā "Sabres" guva vēl divus vārtus, kas izdevās skaitliskajā vairākumā. Mača pirmajā trešdaļā četrus no Bufalo komandas sešiem vārtiem guva Teidžs Tompsons.

Otrais periods iesākās ar Gustava Nīkvista nerealizēto soda metienu, taču nedaudz vēlāk viņš un arī Patriks Laine guva vārtus "Blue Jackets" labā, samazinot rezultāta starpību.

Tomēr jau brīdi vēlāk savus piektos vārtus šajā mačā guva Tompsons, kurš atkārtoja "Sabres" kluba rekordu. 1986. gadā vienā mačā piecus vārtus guva Deivs Andrejčuks.

Līdz otrā perioda beigām Merzļikins vēl divreiz kapitulēja, un trešās trešdaļas sākumā laukumā atpakaļ devās Korpisalo, kurš aizvadīja mača noslēdzošās 20 minūtes.

Trešajā periodā Laine un Nīkvists vēl pa reizei izcēlās ar precīzu metienu, kaut nedaudz samazinot rezultāta starpību.

Merzļikins nospēlēja 32 minūtes un 32 sekundes, atvairot 71,4% pretinieku metienu (15 no 21).

Korpisalo kontā 27 minūtes un 28 sekundes, atvairīti seši no deviņiem metieniem (66,7%).

Girgensons nospēlēja 15 minūtes un 18 sekundes (1:03 mazākumā), izpildīja divus spēka paņēmienus un maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

"Blue Jackets" ar 18 punktiem 25 mačos ieņem pēdējo vietu Metropolitēna divīzijā un arī kopumā Austrumu konferencē.

"Sabres" ar 25 punktiem 26 spēlēs ierindojas pirmspēdējā vietā Atlantijas divīzijā, kas Austrumu konferencē dod 13. pozīciju starp 16 klubiem.