Video ⟩ Girgensona pārstāvētajai "Sabres" uzvara NHL mačā

Latvijas hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" sestdien izbraukumā svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē.

"Sabres" hokejisti ar 5:2 apspēlēja Arizonas "Coyotes" komandu.

Girgensons laukumā pavadīja 13 minūtes un 57 sekundes, no kurām divas minūtes un četras sekundes spēlēja mazākumā. Latviešu uzbrucējs vienreiz meta pa vārtiem, divreiz pielietoja spēka paņēmienus, vienreiz bloķēja metienu, divreiz atņēma ripu pretiniekam un vienreiz to pazaudēja.

Uzvarētāju labā ar diviem precīziem metieniem izcēlās Džefs Skiners (spēlē - 2+1), pa reizei mājinieku vārtsargu pārspēja Teidžs Tompsons (1+2), Taisons Džosts un Kails Okposo, abiem pēdējiem metot ripu jau tukšos vārtos.

Ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Alekss Tačs, ar divām - aizsargs Rasmuss Dālins.

Mājinieku sastāvā precīzi bija Šeina Gostisbēra un Bereta Heitona metieni.

Kreigs Andersons uzvarētāju vārtos atvairīja 29 metienus, bet pretējā laukuma pusē Konors Ingrems tika galā ar 38 no 41 metiena.

Vēl vienā spēlē Tampabejas "Lightning" bez savainotā Rūdolfa Balcera sastāvā izbraukumā ar 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) pārspēja Monreālas "Canadiens".

Uzvarētāju labā vārtus guva Brendons Heigels, pa vieniem - Niks Pols, Entonijs Sirelli un Ņikita Kučerovs, bet vārtos Andrejs Vasiļevskis atvairīja 22 metienus. Mājiniekiem vienīgos vārtus guva Niks Suzuki.

Sestdienas agrajā spēlē Kolumbusas "Blue Jackets", Latvijas vārtsargam Elvim Merzļikinam paliekot uz rezervistu soliņa, izbraukumā ar 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) atzina Bostonas "Bruins" pārākumu.

Pirmajā trešdaļā mājiniekus vadībā izvirzīja Davids Pastrņāks. Pēc tam otrajā periodā, gūstot vārtus vairākumā, neizšķirtu panāca Būns Dženers, taču nepilnas četras minūtes vēlāk "Bruins" vienu vārtu pārsvaru atjaunoja Davids Krejčī.

Izšķirošajā trešdaļā laukuma saimniekiem izdevās gūt divus vārtus mazāk nekā 30 sekunžu laikā, precīziem esot Teiloram Holam un Tomāšam Nosekam.

Arī otros vārtus "Blue Jackets" guva vairākumā, šoreiz ripu spēles 55.minūtē Bostonas komandas vārtos raidot Patrikam Lainem.

Kolumbusas vienības vārtus šajā mačā sargāja Daņiils Tarasovs, kurš tika galā ar 35 pretinieku metieniem, bet otrā laukuma galā Džeremijs Sveimens atvairīja 31 metienu.

"Lightning" ar 41 punktu 30 spēlēs NHL Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem piekto vietu, Teodora Bļugera pārstāvētajai Pitsburgas "Penguins" ir par punktu mazāk un sestā vieta, "Sabres" ar 32 punktiem 31 mačā ir 12.pozīcijā, bet "Blue Jackets" 30 spēlēs tikusi pie 22 punktiem un ieņem pēdējo 16.vietu.