SOK sola saglabāt sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs apstiprināja, ka sankcijas, kas tika ieviestas pret Krieviju un Baltkrieviju Ukrainā notiekošā kara dēļ, šobrīd paliks nemainīgas, kā arī organizācija turpinās atbalstīt Ukrainas Olimpisko komiteju.

"Sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju un to valdībām paliks stingri tādas pašas," paziņojumā citēts Bahs. "Mēs sniedzam atbalstu gan atlētiem, gan Ukrainas Olimpiskās komitejas locekļiem. Arī jaunajā gadā ukraiņi var paļauties uz mums. 2024. gada Parīzes vasaras olimpiskajās spēlēs un 2026. gada Milānas un Kortīnas ziemas olimpiskajās spēlēs vēlamies redzēt spēcīgu komandu."

Neilgi pēc kara sākuma SOK piemēroja sankcijas pret agresorvalstīm Krieviju un Baltkrieviju. Pret abām valstīm vērstās sankcijas iekļāva aizliegumu abās valstīs organizēt un aizvadīt starptautiskas sacensības, tāpēc sporta norisēs citviet nevar tikt izmantoti abu valstu simboli.

Neskatoties uz to, ka SOK sola saglabāt sankcijas, pirms Ziemassvētkiem organizācija bija sākusi diskusijas par atļauju starptautiskās sacensībās atkal piedalīties Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, neņemot vērā karadarbības turpināšanos Ukrainā.

SOK samitā atbalstīja Āzijas Olimpiskās padomes (OCA) ierosinājumu "veicināt Krievijas un Baltkrievijas sportistu līdzdalību sacensībās, respektējot Olimpisko Hartu un saglabājot sankcijas, kas attiecināmas uz karogu, himnu, krāsām un citām Krievijas un Baltkrievijas identifikācijas zīmēm sacīkstēs".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu