Video Porziņģim labs sniegums, taču Adetokunbo rekords pārtrauc "Wizards" uzvaru sēriju

Janis Adetokunbo un Kristaps Porziņģis
Janis Adetokunbo un Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Janis Adetokunbo ar jaunu karjeras rezultativitātes rekordu otrdien kaldināja Milvoki "Bucks" uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē pret Kristapa Porziņģa pārstāvēto komandu Vašingtonas "Wizards".

"Wizards" izbraukumā piekāpās "Bucks" ar rezultātu 113:123 (28:32, 21:29, 36:29, 28:33). Vašingtonas komandai pārtrūka piecu uzvaru sērija.

Porziņģis nospēlēja 35 minūtes, guva 22 punktus (2p. 5/8, 3p. 2/5, soda metieni 6/6) un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Latvieša kontā arī četras rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, trīs kļūdas un piecas piezīmes.

"Wizards" rindās 20 punktus guva Kails Kuzma, ar "double-double" izcēlās Deniels Gefords, kurš iemeta 11 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

12 punktus katrs pievienoja Rui Hačimura, Korijs Kisperts un Deni Avdija.

Pēc trīs spēļu pauzes laukumā atgriezās "Wizards" līderis Bredlijs Bīls, kurš nospēlēja 13 minūtes un guva astoņus punktus. Traumas dēļ piesardzības nolūkos viņš otrajā puslaikā nespēlēja.

"Bucks" zvaigzne Adetokunbo guva 55 punktus (2p. 20/30, 3p. 0/3, soda metieni 15/16), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.

Adetokunbo līdz šim NBA spēlētāja karjeras rekords bija 52 punkti, kas tika gūti 2019. gada 17. martā pret Filadelfijas "76ers".

Uzvarētāju sastāvā Brūks Lopess guva 21 punktu, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un bloķēja sešus metienus, Bobijs Portiss pievienoja 17 punktus un 13 pie groziem savāktas bumbas.

"Bucks" otrajā ceturtdaļā veica 17:0 izrāvienu un ieguva 12 punktu pārsvaru dodoties puslaika pārtraukumā (61:49).

"Wizards" atspēlējās un saglabāja cerības uzvarēt šajā mačā, tomēr Adetokunbo regulāri apdraudēja grozu un nopelnīja tiesības izpildīt soda metienus, neļaujot Vašingtonai pagarināt uzvaru sēriju.

Adetokunbo šajā mačā izpildīja 16 no "Bucks" komandas kopumā 17 soda metieniem. Vienu "sodiņu" izpildīja Portiss.

"Bucks" ar 24 uzvarām un 13 zaudējumiem ieņem trešo vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, savukārt "Wizards" ar bilanci 17-22 ierindojas 10. pozīcijā.