Eidukai 19.vieta "Tour de Ski" 15 kilometros klasiskajā stilā ar kopīgu startu

Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka
Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien Itālijā "Tour de Ski" seriāla sestajā posmā izcīnīja 19.vietu 15 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopīgu startu.

Par uzvarētāju kļuva vāciete Katarīna Henninga, kura finišēja 44 minūtēs un 26,7 sekundēs.

Eiduka viņai piekāpās 58,9 sekundes, ieņemot 19.vietu 37 atlikušo sportistu konkurencē.

Latvijas slēpotājas sniegums tika novērtēts ar 30,92 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktiem.

Sacensībās klasiskajā stilā latvietei tas pēc 14.vietas desmit kilometru distancē otrdien Vācijas trasē Oberstdorfā ir otrs labākais sniegums Pasaules kausa posmos karjerā.

FIS punktos tas sportistei ir karjeras trešais labākais rezultāts Pasaules kausa posmos.

Otrā 0,7 sekundes aiz uzvarētājas finišēja zviedriete Frīda Kārlsone, bet vēl vienu sekundes desmitdaļu lēnāka bija somiete Kertu Niskanena.

Tūres sacensības uzsāka 71 slēpotāja.

Pirmie divi sacensību posmi, kuros slēpotāji sacentās sprintā brīvajā stilā un iedzīšanā klasiskajā distancē desmit kilometru slēpojumā ar kopēju startu, notika Šveices trasē Valmistairā. Pēc vienas dienas pauzes trešais un ceturtais posms norisinājās Vācijas trasē Oberstdorfā, slēpotājiem aizvadot desmit kilometru klasiskā stila sacensības ar atsevišķu startu un 20 kilometru iedzīšanu brīvajā stilā.

Trīs noslēdzošie posmi notiek Itālijas trasē Valdifjemmē. Septītajā posmā slēpotājiem jāmēro deviņu kilometru distance brīvajā stilā ar kāpumu Čermisa kalnā.

Pagājušajā gadā šajā seriālā sacentās gan Raimo Vīgants, gan Eiduka, kura četros posmos vienreiz iekļuva labāko 30 skaitā, bet vēl gadu iepriekš Eiduka kļuva par pirmo Baltijas valstu slēpotāju, kura piedalījusies visos tūres posmos.

Iepriekšējā sezonā par "Tour de Ski" čempioniem kļuva norvēģis Juhanness Klēbo un krieviete Natālija Ņeprjajeva.

Eiduka šajā sezonā startējusi Pasaules kausa posmos Rukā, Lillehammerē un Davosā. Līdz šim visaugstāko pozīciju - 11. - viņa izcīnīja desmit kilometru brīvā stila sacensībās Lillehammerē, sasniedzot arī karjeras augstvērtīgāko rezultātu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu vērtē.

Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Slovēnijas pilsētā Planīcā.