Bolta apkrāpšanas lietas izmeklēšanā iesaistīsies arī FIB

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Useins Bolts
Useins Bolts Foto: AFP/SCANPIX

Jamaikas valdība ir vērsusies pēc palīdzības pie ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB), izmeklējot krāpšanas lietu, kurā no privātas investīciju firmas pazuduši jamaikiešu sprinterim Useinam Boltam piederošie 12,7 miljoni dolāru (11,7 miljoni eiro).

Krāpšana ilga 13 gadus, un tajā cietuši arī gados vecāki klienti un valsts aģentūras.

Tiek uzsvērts, ka varas iestādes vēl nezina visu nozagto līdzekļu apjomu.

Bolta advokāti, kuri ir paziņojuši, ka bijušā sprintera kontā ir vairs tikai 12 000 dolāru (11 026 eiro), ieguldījumu firmai ir devuši laiku līdz piektdienai, lai tā atgrieztu naudu kontā pirms vēršanās tiesā.

Valdība, izmeklējot vienu no lielākajām krāpšanas lietām valsts vēsturē, lūgusi palīdzību arī citiem vārdā nenosauktiem starptautiskajiem sadarbības partneriem, pirmdien paziņoja finanšu ministrs Naidžels Klārks.

"Dusmas un nemieru, ko mēs visi jūtam, vairo ilgstošais krāpšanas laiks - 13 gadi -, kura laikā notika krāpšana, un aizdomas, ka aizdomās turamie apzināti un bezsirdīgi vērsušies pret vecāka gadagājuma cilvēkiem, kā arī pret mūsu ļoti mīlēto un cienīto nacionālo ikonu Useinu Boltu," sacīja Klārks.

Izmeklēšana Kingstonā bāzētajā "Stocks and Securities Limited" ir tikko sākusies. Tāpēc nav precīzi skaidrs, cik daudz naudas var būt nozagts vai cik cilvēku tas ietekmē. Klārks paziņoja, ka klientiem krāpšanas procesa laikā tika sniegta nepatiesa informācija par viņu kontu atlikumiem.

Valdības aģentūras, tostarp Nacionālais veselības fonds, Jamaikas Lauksaimniecības biedrība un Nacionālais mājokļu trests arī ir ieguldījuši miljoniem dolāru "Stocks and Securities Limited", atzina Klārks.

Jamaikas Finanšu pakalpojumu komisija sāka izmeklēšanu, kad uzņēmums šomēnes brīdināja varas iestādes, ka kāds menedžeris acīmredzot ir nodarbojies ar krāpšanu.

Kopš tā laika komisijas direktors ir atkāpies no amata, un Klārks ir uzticējis Jamaikas Bankai atbildību par salas finanšu sistēmas regulēšanu.

"Nav pamata panikai," viņš teica. "Neskatoties uz šo procesu, Jamaikas finanšu sektors joprojām ir spēcīgs," teica Klārks.

Uzņēmums nav atbildējis uz e-pastā nosūtītiem AP pieprasījumiem komentēt situāciju.

Klārks arī apsolīja, ka valdība pieprasīs konfiscēt visus īpašumus, kas varētu būt nopirkti par visticamāk nozagtajiem līdzekļiem.

Viņš piebilda, ka valdība drīzumā apstiprinās arī stingrākus sodus par "balto apkaklīšu" noziegumiem.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu