Bendika Eiropas čempionāta sprintā ierindojas ceturtajā desmitā

Baiba Bendika
Baiba Bendika Foto: Edijs Pālens/LETA

Baiba Bendika piektdien Lencerheidē izcīnīja 33. vietu Eiropas atklātā čempionāta biatlonā 7,5 kilometru sprintā, Sandra Buliņa ierindojās 60. vietā, abām nodrošinot vietu iedzīšanas sacensībās, bet Sanita Buliņa ieņēma 67. vietu.

Uzvaru izcīnīja Ukrainas sportiste Anastasija Merkušina, kura šāva precīzi un finišēja pēc 23 minūtēm un 14,5 sekundēm.

Viņa par 0,5 sekundēm apsteidza zviedrieti Tildu Johansoni, kura vienreiz kļūdījās guļus šaušanā, un par 1,8 sekundēm - visos mērķos trāpījušo vācieti Vanesu Hincu.

Ceturtā finišēja zviedriete Stīna Nilssone, piektā - vāciete Selīna Grošena, sestā - francūziete Žilona Gigonā.

Labākā no Latvijas biatlonistēm bija Baiba Bendika, kura ar četrām kļūdām desmit šāvienos ierindojās 33.vietā, uzvarētājai zaudējot minūti un 41,1 sekundi.

60. vietā finišēja Sandra Buliņa, kā pēdējā kvalificējoties iedzīšanas sacensībām. Viņa stāvus šaušanā kļūdījās reizi, Eiropas čempionei zaudējot divas minūtes un 32,9 sekundes.

Sanita Buliņa ar divām kļūdām šaušanā guļus ierindojās 67. vietā, no māsas un vietas iedzīšanā atpaliekot 12,1 sekundi.

Startēja 103 sportistes.

Trešdien Bendika izcīnīja 12. vietu 15 kilometru individuālajā distancē, Sanita Buliņa ierindojās 61. vietā, bet Sandra Buliņa - 75. vietā.

Pēcpusdienā desmit kilometru sprintā piedalīsies Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks, Renārs Birkentāls un Gints Lūsis.

Sestdien notiks sacensības iedzīšanā, svētdien - jauktajās stafetēs.