Stepčenko izcīna 11. vietu Eiropas daiļslidošanas čempionātā (1)

Sofja Stepčenko
Sofja Stepčenko Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas sportiste Sofja Stepčenko sestdien Somijas pilsētā Espo Eiropas čempionātā daiļslidošanā pēc izvēles programmas pakāpās uz 11.vietu.

Stepčenko sniegums izvēles programmā tika novērtēts ar personisko rekordu - 104,02 punktiem, no kuriem 54,51 punkts tika piešķirts par tehniskajiem elementiem, bet 49,51 punkts - par programmas komponentēm.

Tas ļāva viņai arī divu dienu sacensību summā pakāpties uz 11.vietu, sakrājot 159,34 punktus, kas ir jauns sportistes personiskais rekords.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Gruzijas daiļslidotāja Anastasija Gubanova, kura sasniedza labāko punktu summu izvēles programmā (130,10 p.) un uzvarēja ar 199,91 punktu.

Otro vietu summā ar 193,48 punktiem ieņēma Beļģijas pārstāve Luna Hendriksa, kura izvēles programmā bija trešā (125,63 p.), bet bronzu ar 192,51 punktu nopelnīja šveiciete Kimija Repona, kura brīvajā slidojumā ierindojās otrajā vietā.

Ceturtā finišēja poliete Jekaterina Kurakova, piektā - Beļģijas daiļslidotāja Nina Penzarone un sestā - Igaunijas pārstāve Nīna Petrokina, kamēr vēl viena Igaunijas pārstāve Eva Lota Kībusa ierindojās 15.vietā.

Jau ziņots, ka īsajā programmā ceturtdien Stepčenko sniegums tika novērtēts ar 55,32 punktiem, no kuriem 31,33 punkti tika piešķirti par tehniskajiem elementiem, bet 23,99 punkti - par programmas komponentēm.

29 daiļslidotāju konkurencē viņa sasniedza 14.vietu, dalību izvēles programmā nodrošinot 24 labākajām sportistēm.

Pirmo vietu ieņēma Gruzijas daiļslidotāja Anastasija Gubanova, kura sakrāja 69,81 punktu.

Otrā ar 67,85 punktiem bija Hendriksa, bet trešā ar 63,83 punktiem - Repona.

Septītā ar 61,05 punktiem bija Petrokina, bet Kībusa ieņēma 15.vietu.

Jau ziņots, ka piektdien piekto vietu ieņēma Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Latviju pārstāv arī duets Aurēlija Ipolito un Lūks Rasels, kas startē dejās uz ledus.

Sacensības beigsies sestdien, bet svētdien noritēs labāko sportistu paraugdemonstrējumi.