Divkārtējā Latvijas čempionvienība nākamgad nespēlēs futbola virslīgā

TVNET Sports
Divkārtējā Latvijas čempionvienība nākamgad nespēlēs futbola virslīgā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Jūrmalas "Spartaks" futbolisti
Jūrmalas "Spartaks" futbolisti Foto: Spartaks Jūrmala/Twitter

Divkārtējā "Optibet" futbola virslīgas čempionvienība Jūrmalas "Spartaks" pirmdien atsauca dalību šī gada sacensībās, ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

LFF Klubu licencēšanas pirmās instances padome pirmdien izvērtēja "Optibet" virslīgas šī gada sezonas dalībnieku atbilstību prasībām. Licence dalībai sacensībās piešķirta astoņiem klubiem, pieciem no kuriem ir dots termiņš atsevišķu kritēriju pilnīgai izpildei, bet vēl diviem klubiem lēmuma pieņemšana atlikta, dodot laiku neatbilstību novēršanai.

Savu licences pretendenta statusu atsaucis Jūrmalas "Spartaks".

Lēmumi pieņemti pēc visu klubu licencēšanas procesā atrunāto kritēriju atbilstības pārbaudes juridiskajos, sporta, personāla un administratīvajos, sociālās atbildības, infrastruktūras un finanšu jautājumos. Papildus desmit klubiem, kuri iesniedza klubu licencēšanas dokumentus, pamatojoties uz to sportiskajiem rezultātiem 2022. gada sezonā, licences pretendenta statuss tika piešķirts arī Salaspils "Super Novai" un Grobiņas SC.

LFF A licence pēc visu noteikumos paredzēto kritēriju izpildes piešķirta "Riga", RFS un "Tukums 2000" komandām.

Četriem klubiem noteiktās kritēriju kategorijās konstatēta daļēja to izpilde, tāpēc licence piešķirta, nosakot papildus termiņus to pilnīgai izpildīšanai.

"Mettai", "Liepājai" un "Daugavpilij" līdz 1. martam jāiesniedz vai jāpapildina dokumentus infrastruktūras kritēriju pilnīgai izpildei, bet Ķekavas "Audai" līdz 15. februārim jāiesniedz vai jāpapildina dokumentus finanšu kritēriju pilnīgai izpildei.

Čempiones "Valmieras" sakarā lēmuma pieņemšana par licences piešķiršanu atlikta līdz 2. februārim, nosakot, ka klubam līdz 2. februārim ir jāizpilda licencēšanas noteikumu 65. paragrāfa un 66. paragrāfa noteikumi (pastāv Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu parāds, kā arī nav izpildīts 2022. gada 19. janvāra FIFA lēmums par trenēšanas un sagatavošanas kompensāciju izmaksu pret Doneckas "Šahtar" par spēlētāju Romanu Jakubu).

"Jelgava" kluba sakarā lēmuma pieņemšana par licences piešķiršanu atlikta līdz 2. februārim, ņemot vērā nepieciešamību no padomes puses papildus izvērtēt licences pretendenta atbilstību noteikumu juridiskajiem un finanšu kritērijiem.

"Spartaks" ar 30. janvāra vēstuli ir informējis padomi par to, ka atsauc savu licences pretendenta statusu LFF A licencei un turpmāk piedalīsies LFF B ("Optibet" Nākotnes līgas) klubu licencēšanas procesā. Tādējādi "Spartaks" ir atsaucis savu pieteikumu LFF A licences saņemšanai.

Izskatot "Super Novas" pieteikumu licencei, konstatēts, ka personāla un administratīvie, kā arī infrastruktūras kritēriji ir izpildīti daļēji. Klubam licence piešķirta, nosakot papildus termiņu to pilnīgai izpildīšanai - līdz 1. martam iesniedz vai papildina dokumentus personāla un administratīvo kritēriju un infrastruktūras pilnīgai izpildei.

Padome lēmusi nepiešķirt LFF A licenci Grobiņas SC komandai saistībā ar infrastruktūras, sporta, personāla un administratīvo, kā arī infrastruktūras kritēriju neizpildi. Lēmumu par licences neizsniegšanu Grobiņas SC ir tiesības pārsūdzēt piecu darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas.

Jaunā "Optibet" virslīgas sezona sāksies 11. martā, bet noslēgums paredzēts 11. novembrī.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu